Kuzeyden gelen hayalet

Buz gibi bir hava, tam da Viladimir'in iştahını kabartacak türden. Telaffuzu zor adam, ilk kez bir resmi maçta, Sarı-Lacivertli formayla sahne alacak.
Haber: Mercek BARIŞ TUT / Arşivi

ANKARA - Buz gibi bir hava, tam da Viladimir'in iştahını kabartacak türden. Telaffuzu zor adam, ilk kez bir resmi maçta, Sarı-Lacivertli formayla sahne alacak. Yolu Moskova'dan Türkiye'ye düşen Rus futbolcunun, ilk sınavını nasıl vereceği merak konusu. Besçasnıh'ın topla ilk buluşmasını görebilmek için başlama vuruşundan sonra, 6 dakika beklemek gerekti. Bu ilk topu hemen rakibe kaptıran kahramanımız, yarım saat geçildiğinde topa ancak 6 kez dokunabilmiş; bunların da yarısını yitirmişti. Aslında bu güdük veriler, ilk yarıda Rus oyuncunun yanı sıra Fenerbahçeliler'in de ne menem bir futbol ortaya koyduğunu anlatmaya yetişir. Ankaragücü'nün kullandığı köşe vuruşlarında, savunmaya destek vermeyi görev bilen Besçasnıh, takımı atağa kalkarken aynı desteği arkadaşlarından göremiyordu. 45 dakika boyunca Ankaragücü kalesinde hiçbir ciddi tehlike yaratamayan Fenerbahçe'nin yeni umudu, el-kol hareketleriyle sürekli kendini göstermeye çalışsa da, ilk yarı sonunda ancak 11 kez topla buluşup, verdiği 7 kısa pas dışında, hiçbir olumlu hareket sunamıyordu izleyicilere. İkinci yarıda dondurucu soğukla orantılı biçimde, oyun da gittikçe tatsızlaştı, Fenerbahçe, yaptığı oyuncu değişiklikleriyle insiyatifi ele geçirmeye gayret etse de, bunu bir türlü gerçekleştiremiyordu.
Rebrov'un oyuna girmesiyle pas alma sorununu biraz olsun gideren Rus forvet, yine de ilk yarıdan farklı bir görüntü çizemedi. Son çeyrek saatte sahasına çekilen Ankara ekibi karşısında, gecikmeli de olsa atak üstünlüğüün sağlayan Fenerbahçe'de, Besçasnıh sahada gezinmeyi sürdürdü. Giriştiği kafa topu mücadelelerinden tekini bile kazanamadı, berbat istatistik verileriyle, yaratıcı etkinlik ve varyasyonlar şöyle dursun, olumlu bir hareketi bile yoktu. İlk maçında büyük hayalkırıklığı yaratan bir hayalet gibiydi Besçasnıh...