La Liga toz duman

İspanya La Liga'da şampiyonluk mücadelesi büyük bir çekişmeye sahne olurken, Nihat Kahveci ve Tayfun Korkut'un da formasını giydiği Real Sociedad'da teknik direktör Raynald Denoueix isyan etti.

SAN SEBASTİAN - İspanya La Liga'da şampiyonluk mücadelesi büyük bir çekişmeye sahne olurken, Nihat Kahveci ve Tayfun Korkut'un da formasını giydiği Real Sociedad'da teknik direktör Raynald Denoueix isyan etti. Fransız futbol adamı, son Betis yenilgisinden sonra hakemlere yüklenerek "Uzatma dakikalarında verilen penaltı beni hiç şaşırtmadı. Son haftalarda bize yapılan haksızlıkları herkes görüyor. Galiba şampiyon olmamızı kimse istemiyor" açıklamasını yaptı.
Denouiex, takımının haksızlıklara uğradığının üzerine basarak, "Ligin en iyi futbol oynayan takımı biziz. Ne yazık ki, üzerimize oyunlar oynanıyor. Bunu kabullenemiyorum. De Pedro rakibinin üzerine bastı diye 2 maç ceza aldı. Ancak Real Madrid'e dokunulmuyor bile. Zidane da aynı hareketi yaptı ancak İspanya Futbol Federasyonu Fransız futbolcuya ceza vermedi. Çifte standarda karşıyız, adalet istiyoruz. Çünkü ben takımıma güveniyorum, herşeye karşın şampiyon olacağız" diye konuştu.
Nihat da katıldı
Betis karşısında fileleri iki kez havalandırarak toplam gol sayısını 12'ye çıkaran Nihat da, "Kovaçeviç haftalardır insafsızca tekme yiyor. Ama hakemler nedense bunu görmüyor. Ne olursa olsun bu olaylar bizim için mazeret olamaz. Takımda baskı yok, rakiplerimizde baskı var. Biz puan kaybettiğimizde Real Madrid de kaybediyor" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)