La Liga'da Amrabat büyüsü

La Liga'da Amrabat büyüsü
La Liga'da Amrabat büyüsü
Devre arasında Malaga'ya imza atan Amrabat, La Liga'da sergilediği futbolla alkış alıyor. İspanyollar, Faslı oyuncunun takıma gelmesini sağlayan kişi olarak ise Drogba'yı gösterdi.

Galatasaray ’dan kiralık olarak İspanyol ekibi Malaga'ya transfer olan Nordin Amrabat, yeni takımında tribünleri büyüledi. Real Betis maçında yaptığı asistlerle galibiyette önemli pay sahibi olan Faslı futbolcu, ülke basını tarafından adeta göklere çıkarıldı.

G.Saray'dan F.Bahçe'ye: Alkış yok!


Skorer.com'da yer alan habere göre; Malaga yerel basınından El Desmarque, "Drogba’nın iyiliği" başlığı ile verdiği haberde, Amrabat için “La Rosaleda’nın yeni idolü” ifadesini kullandı. Amrabat’ın oynadığı oyunla kalitesini kısa bir süre içerisinde ortaya koyduğu belirtilirken, Ocak ayında yapılan en iyi transfer olduğuna dikkat çekildi. Bu transferde Didier Drogba ’nın etkisine ise ayrı bir parantez açıldı.

Malaga yardımcı antrenörü Fabio Celestini’nin Fildişi Sahilli futbolcu ile Marsilya’da aynı dönemde top koşturduğu hatırlatılırken, Celestini’nin eski takım arkadaşına Amrabat hakkında fikrini sorduğu, Drogba’nın olumlu görüş bildirmesinin ardından oyuncunun İspanyol kulübü tarafından transfer edildiği belirtildi. Müthiş bir performans sergileyen Amrabat’ın takıma gelmesini sağlayan kişi olarak Drogba’nın Malaga’ya büyük iyilik yaptığı ifade edildi.

Mancini: 45'lik yıldız istemiyorum