La Liga'daki tuhaf gelenek son buldu!

La Liga'daki tuhaf gelenek son buldu!
La Liga'daki tuhaf gelenek son buldu!
İspanya Ligi yönetimi tarafından 2013 yılından bu yana verilen 'ayın futbolcusu' ödülünü ilk kez Barcelona forması giyen bir futbolcu kazandı. Geçen ayki performansıyla parmak ısırtan Neymar, bu ödülü kazanan ilk Barcelonalı oldu.

Barcelonalı oyuncuların tuhaf bir şekilde devam eden 'ayın futbolcusu' ödülünü kazanamama serisi nihayet son buldu. Geçen ay 13 maçta 14 gol atan Neymar, İspanya'da ayın futbolcusu seçildi. Brezilyalı yıldız, La Liga yönetimi tarafından düzenlenen ödülü kazanan ilk Barcelonalı olarak tarihe geçti.

NTV Spor'da yer alan habere göre; geçtiğimiz sezon Barcelona 3 kupayı kazanmasına ve ileri üçlüdeki yıldızları Neymar, Luis Suarez ve Lionel Messi toplam 81 gol kaydetmelerine karşın, bu ödüle layık görülmediler. Şampiyonluk yaşamayan kulüp oyuncularının bile layık görüldüğü bu ödülün Barcelona'ya verilmemesinin kasıtlı olduğu yönünde yorumlar yapılırken, tuhaf gelenek de Neymar ile birlikte son buldu.

2013'te düzenlenmeye başlanan İspanya'da Ayın Futbolcusu ödülüne ilk kez Diego Costa layık görüldü. Costa'nın ardından 9 farklı kulüpten oyuncular İspanya'da ayın futbolcusu seçildi.