Lakers da artık mağlup

NBA'de bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilen Pasifik Grubu lideri Los Angeles Lakers, iki kez uzatmaya giden San Antonio Spurs maçının yorgunluğunu üzerinden atamayınca...

NEW YORK - NBA'de bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilen Pasifik Grubu lideri Los Angeles Lakers, iki kez uzatmaya giden San Antonio Spurs maçının yorgunluğunu üzerinden atamayınca, deplasmanda New Orleans Hornets'a 114-95 yenilmekten kurtulamadı ve altıncı maçında ilk yenilgisini aldı. Lakers böylece grupta liderliği ligin yenilgisiz tek ekibi olarak kalan Seattle'a kaptırdı. Maçta Lakers'da Shaquille O'Neal 21 sayı, Kobe Bryant da 11 sayı attı.
Öte yandan Detroit Pistons'ın, sahasında Milwakuee Bucks'ı 105-99 yendiği maçta Mehmet Okur, 12 sayı kaydederken, NBA kariyerinin en yüksek rakamına ulaşarak 8'i hücum, 10'u savunma olmak üzere toplam 18 ribaunt alma başarısını gösterdi. Orlando Magic'in sahasında Minnesota Timberwolves'dan 29 sayı fark yediği karşılaşmada ise Magic'de 16 dakika forma şansı bulabilen Gürcü asıllı Türk vatandaşı oyuncu Zaza Pachulia 2 sayı, 2 savunma ribaundu, 1 asist ve 1 blokla oynadı. (Spor Servisi)