Lamouchi: Çok kötü hissediyorum

Lamouchi: Çok kötü hissediyorum
Lamouchi: Çok kötü hissediyorum
Fildişi Sahili Milli Takımı Teknik Direktörü Lamouchi, 2014 Dünya Kupası'nda C Grubu'nda Kolombiya karşısında alınan mağlubiyeti değerlendi.

ABİDJAN - Grubun ikinci maçında Kolombiya'ya 2-1 mağlup olan Fildişi Sahili'nin teknik patronu Sabri Lamouchi, ayrıntılar nedeniyle maçı kaybettiklerini ve çok kötü hissettiğini söyledi.

Lamouchi, "Stadın turuncu-yeşil olmasını isterdik ancak Kolombiya kazandı. Ancak ortam harikaydı. Kolombiyalılar çok iyi oynadı. Her durumda kaderimiz elimizde" diye konuştu.

Yunanistan maçının zor olacağını belirten Lamouchi, ikinci tura yükselmek için Yunanistan takımını yenmelerinin gerektiğini belirtti.

Lamouchi, iki maçtır 11'de başlamayan yıldız futbolcu Didier Drogba'yla sorunun olmadığını, Fildişi için en iyisini yapamaya devam edeceğini söyledi.

HALK ÖFKELİ

Fildişililer mağlubiyetten Lamouchi'yi sorumlu tuttu. Halk, Lamouchi'nin yıldız futbolcu Didier Drogba'yı ilk yarıda oynatmamasından yakındı.

Fildişili vatandaş Richard Yasseu, artık Fildişi takımını desteklemediğini, herkesin hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Fildişi Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Müfettişi François Alledji Assie de Fildişililerin Japonya mücadelesindekiyle aynı performansı gösteremediğini belirtti. Assie, Fildişi için umudun devam ettiğini ve Yunanistan'ı yenebileceklerini de vurguladı.

Fildişi'nin eski yıldız futbolcularından Bernard Gnaore ise takımın oyun tarzını değiştirmediğini, başarısızlığın nedeninin Drogba'nın il yarıda oynayıp oynamamasından kaynaklanmadığını, tüm futbolcuların büyük kulüplerde oynadığını söyledi.

Gnaore, Yunanistan maçının kolay olmayacağını vurguladı.

Fildişi, C Grubu'ndaki son maçını 24 Haziran'da Yunanistan ile oynayacak. (AA)