'Lampard, Galaxy için çok fazla'

'Lampard, Galaxy için çok fazla'
'Lampard, Galaxy için çok fazla'
Liverpool forması giyen Gerrard, milli takımdan arkadaşı Lampard'ın Chelsea'de kalmakla doğru kararı verdiğini söyledi.

ANKARA (AA) - Steven Gerrard, İngiltere 'nin Ukrayna ile oynayacağı maçta forma giymesi halinde 100. kez milli olacak Frank Lampard'a ilişkin Ada basınına konuştu.

ABD 'nin Los Angeles Galaxy takımının kadrosuna katmak için yoğun uğraş vermesine rağmen Chelsea'den ayrılmadığı öne sürülen Lampard'ın doğru karar verdiğini vurgulayan Gerrard, "Bence o, LA Galaxy için çok fazla iyi bir oyuncuydu. Geçen sezon Chelsea'deki performansıyla hala ne kadar iyi olduğunu herkese gösterdi" şeklinde konuştu.

"Amerika'ya gitme yönünde bir karar alsaydı da onu desteklerdim" diyen Gerrard, milli takım arkadaşının futbol hayatına ülkesinde devam etmesinden memnun olduğunu vurgulayarak, "Onun, Premier Lig'e ve İngiltere'ye kazandırabileceği hala çok şey var" diye görüşlerini aktardı.

Milli takımda ikisinin aynı anda 11'de yer aldığı maçlarda Lampard'ın yeterli performans gösteremediği yönündeki eleştirileri saçma bulduğunu belirten Gerrard, "Birçok kişi bu konuyu tartışsa da, onunla yan yana oynamaktan zevk alıyorum" ifadesini kullandı.