'Lampard yeter ki gelsin'

'Lampard yeter ki gelsin'
'Lampard yeter ki gelsin'
Premier Lig ekibi Chelsea'nin teknik patronu Mourinho, takımdan ayrılan Frank Lampard'ın kulübe farklı görevlerle yeniden gelebileceğini söyledi.

ANKARA - İngiliz basına konuşan Jose Mourinho, Chelsea'de 13 yıldır görev yapmasının ardından kulüpten ayrılan Frank Lampard'a çok üzüldüğünü vurgulayarak, "Ne kadar zor bir durum olduğunu tahmin edemezsiniz. Yine de bu sürecin bir şekilde mutlu sonla biteceğini ve Lampard'ın bir gün kesinlikle Chelsea'ye geri döneceğini hissediyorum" dedi.

Kulüp Başkanı Roman Abramovich ile konuştuğunu ve onun da aynı düşüncede olduğunu belirten Portekizli teknik adam, "Abramovich, ben, personel, kulüpte herkes geri dönmesini istiyor. İstediği şekilde dönebilir, yeter ki gelsin" ifadesini kullandı.

Chelsea'nin kapısının Lampard'a her zaman açık olduğunu kaydeden Mourinho, "İsterse antrenör olur ya da teknik direktör eğitimi alarak yardımcım olur. Zaten bunun eğitimini de alıyor. Kulüpte farklı bir rol isterse, ona da başlayabilir" şeklinde konuştu.

Lampard'ın kulüp tarihinin en önemli oyuncuları arasında yer aldığını hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, Lampard'ın Chelsea'deki kariyerinin bitmediğini, sadece kısa bir ara yaşanacağını da savundu.

İngiliz futbolcu Lampard'ın Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nın ardından milli takımını da bırakması ve futbol hayatına gelecek sezon ABD 'de devam etmesi bekleniyor. (AA)