Las Vegas'ta 'şampiyon Fenerbahçe' kavgası

Las Vegas'ta 'şampiyon Fenerbahçe' kavgası
Las Vegas'ta 'şampiyon Fenerbahçe' kavgası
Felipe Melo, restoranda karşılaştığı eski futbolcu Coşkun Birdal ve arkadaşının 'Şampiyon Fenerbahçe' yazılı kağıt göstermesine sinirlendi. Tekmeler havada uçuşurken, polis tutanak tuttu.

Yer: ABD’nin kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kenti... Tarih: 30 Mayıs 2014 Cuma... Tatil için bulundukları kentte, kaldıkları Julian Serano-Aria otelinin restoranına inen eski futbolcu Coşkun Birdal ve arkadaşı Ayhan Erdoğan ile eşleri, hemen arka masalarında oturan Galatasaraylı Felipe Melo ile karşılaşır. Koyu Fenerbahçeli Ayhan Erdoğan’ın aklına, Melo’ya muziplik yapmak gelir. Hemen bir kağıda “Şampiyon Fenerbahçe” yazıp, Birdal’ın yanına oturur ve eşinin objektifine poz verir. Amaç yazıyla arkadaki Melo’yu aynı karede göstermektir. Sonra sıra espriyi Melo’ya yapmaya gelir... Bu kez “Şampiyon Fenerbahçe” yazılı kağıt Melo’ya gösterilir. Ne olursa, ondan sonra olur.

'Melo tam bir sokak çocuğu'


MÜŞTERİLER ŞAŞKIN

Hürriyet Gazetesi'nden Koray Durkal'ın haberine göre; yazıyı gören Melo bir anda çılgına döner ve ortalık karışır. Yerinden fırlayan Brezilyalı, Birdal ve Erdoğan’ın üzerine yürür. Tekmeler havada uçuşurken, restorandaki müşteriler bağrışmaya başlar. Melo’nun sinirini iyi bilen koruması Carlao Souza, araya girip tarafları ayırır. Birdal ve Erdoğan saldırıya uğradıklarını belirtip polis çağırır. Şikayetçi olduklarını bildirirler. Polis, işlem yapar. Tutanak tutulur ve Melo kendi oteline gider.

Restorandakiler endişeyle izledikleri olayın Türkiye ’de oynayan bir Brezilyalı yıldız ve eski bir futbolcu ile arkadaşı arasında gerçekleştiğini öğrendiklerinde şaşkınlıkları gizleyemezler.

ÖNCE EL HAREKETİ YAPTI SONRA TEKME ATTI

Coşkun Birdal, 1996-2011 yılları arasında, aralarında Denizlispor, Erzurumspor, Konyaspor, Samsunspor, Manisaspor, Antalyaspor, Eskişehirspor ve Diyarbakırspor’un bulunduğu 12 takımda forma giydi. Oynadığı takımlarda golcülüğüyle dikkati çekti.

Birdal, Felipe Melo ile yaşadığı olayı sorduğumuzda, öncelikle adının böyle bir konuda geçmesini istemediğini söyledi. Son derece şaşkın ve üzgün olduğunu söyleyen Coşkun Birdal, soruları şöyle yanıtladı:

ŞAKA YAPMAK İSTEDİ

Coşkun, geçmiş olsun. Melo ile Las Vegas’ta bir tatsızlık yaşamışsınız. Neler oldu, anlatır mısın?
Teşekkür ederim. Biz restorana geldiğimizde Melo, arka masamızda oturuyordu. Eşi ve arkadaşlarıyla yemek yiyordu. Arkadaşım Ayhan Erdoğan, Fenerbahçeli olduğu için Melo’ya bir şaka yapmak istedi. Kağıda “Şampiyon Fenerbahçe” yazarak önce poz verdi ardından Melo’ya gösterdi.

Onun tepkisi ne oldu?
Melo, yazıyı görünce çok sinirlendi, önce orta parmağını bize gösterdi sonra küfürler etmeye başladı. Olay giderek büyüdü ve eşi de müdahil oldu.

Galatasaray açıkladı: Mancini...


KORUMA, TAM KORUMA

Size fiili müdahalesi oldu mu? Tekme salladı arkadaşıma. Sonra biz polis çağırdık. İkimize birden savurdu tekmeyi ama arkadaşıma değdi sadece. Bulunduğumuz şartlardan dolayı, Amerika’da olduğumuz için biz müdahelede bulunmadık kendisine. Polis aramakla yetindik.

Yanında koruması da varmış. O bir şey yaptı mı?
Evet, yanındaydı koruması... Koruma da bildiğin, harbi koruma.. Kendisi tekme atarken, koruması onu tutmaya çalışıyordu.

Peki sadece yazı gösterdiğiniz için mi kızdı, yoksa sözlü bir sataşma mı olmuştu?
Yok, sadece yazıdan dolayı. Arkadaşım F.Bahçeli olduğu için yazıyı gösterdi. Kendince espri yaptı. Ama karşı tarafın algılaması farklı oldu.

BİZİM OTELİMİZDİ

Ne sebeple gitmiştiniz Las Vegas’a?
Tatil için gittik. Ve dün (önceki gün) döndük.

Polisi siz mi çağırdınız, Melo mu?
Biz çağırdık.

Polis olayla ilgili bir işlem yaptı mı?
Şikayetçi olduk biz. Polis de tutanak tuttu. Onun ve bizim arkadaşın ifadeleri yazıldı.

Sonra neler oldu?
Orası bizim oteldi. Kendisi başka otelde kalıyordu. Yemek yemeye gelmişti o restorana. Sonra kendi oteline gitti.

KAMERAYI GÖRÜNCE KAÇTI

Melo, senin eski futbolcu olduğunu biliyor mu? Yok, zannetmiyorum. Ben açıkçası bir yabancı futbolcunun böyle bir tepki vereceğini beklemiyordum. Şaşırdım. Güler geçer diye düşünmüştüm ama öyle olmadı.

Siz restorandan fotoğraflarınızı instagrama koymuşsunuz. Kavga anını gösteren fotoğraf veya kayıt var mı?
Yok. Bizim arkadaşlar kameraya çekiyorlardı ama tam yakalayamadılar o anı. Zaten Melo bunu görünce hemen içeri kaçtı.

Arda Turan: Galatasaray isterse...


MELO’NUN VUKUAT DOSYASI

Rakibinin Suratına tekme
Juventus--Parma maçında ayak tabanı ile rakibinin suratına vurdu. Direkt kırmızı kart gördü.

Rakibine kafa attı
İstanbul BŞB maçı. Mahmut Tekdemir’e kafa attı. Bu hareketi ile sahayı yine karıştırdı.

Tribünlere hareket
İnönü Stadı’ndaki Beşiktaş derbisinde siyah beyazlı tribünlerine doğru hareket yaptı. 1 maç ceza aldı.

Riera’ya yumruk attı
Galatasaray idmanı. Riera ile tartıştı. Soyunma odasında kapıyı kilitleyip, Riera’yı dövdü.

Emre'ye dil çıkardı
Fenerbahçe derbisinde kırmızı kart gören Emre Belözoğlu’na dil çıkartıp “Get out” “Çık dışarı” diye bağırıp dilini çıkardı.

AYSAL: O BİR SOKAK ÇOCUĞU

Kavgaları, olayları ve saha içindeki agresifliğiyle gündemde olan Melo için Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, farklı bir analizde bulunmuştu. Aysal dün yayınlanan bir röportajda futbolcusunu şu sözlerle tarif etti:
“Melo bir ‘Street Boy’ yani ‘Sokak çocuğu’. Brezilya’da farklı kültürler var. Ancak, onun yetişme tarzı ve anlayışı böyle. Bu tür oyuncular para cezası verseniz de umursamıyor. Primler de fazlasıyla cezayı karşılıyor. Çok uyardık. Dikkat edeceğini söyledi. Ancak ne yapsın kendini tutamıyor!”

Galatasaray'da Işıl bilmecesi