'Laz şakası gibi...'

'Laz şakası  gibi...'
'Laz şakası  gibi...'
Trabzonspor'da, 3-1'den verilen Lazio beraberliğinin şoku yaşanıyor. Takım gözünü Fenerbahçe maçına çevirirken yerel basının karşılaşmayla ilgili ortak kanısı 'şaka gibi maç' olduğuydu...

Avrupa Ligi J Grubu’nda sahasında oynadığı Lazio maçında, son dakikalarda yediği gollerle 3-3’lük beraberliğe razı olan Trabzonspor gözünü pazar günü deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçına çevirdi. Teknik direktör Mustafa Akçay, kaybedilen 2 puan nedeniyle morali bozuk olan oyuncularını uyardı, “Lazio maçının ilk yarısında oynadığımız oyunu 90 dakikaya yaydığımız takdirde yenemeyeceğimiz takım yok. Gücümüzü gösterdiğimizi düşünüyorum. O yüzden Lazio’yu unutun ve Fenerbahçe maçına odaklanın” dedi.
Mustafa Akçay, Lazio maçında oyuna sonradan giren Alanzinho ve Aykut Akgün’ün performansları nedeniyle yoğun şekilde eleştirilmesi üzerine iki oyuncusuna sahip çıktı. Oyuncularının iyi niyetinden hiçbir zaman şüphe etmeyeceğini söyleyen Mustafa Akçay, “Oyuncularım sahaya takıma katkı vermek için çıktı. Belki beklenen katkıyı veremediler ama ben iyi niyetlerinden kesinlikle şüphe etmem, ettirmem” dedi.
Trabzon’dan yayın yapan yerel gazeteler Lazio beraberliği sonrası yaşanan hayal kırıklığını vurguladı. Kuzey Ekspres gazetesi, “Laz şakası gibi” başlığını atarken, Günebakış gazetesi “45 dakikalık fırtına” ve “Sevincimiz kursağımızda kaldı, şaka gibi!” ifadelerini kullandı. Karadeniz’in Sesi, “Fırtına durdu Lazio ucuz kurtuldu” manşetini kullanırken Karadeniz’de Son Nokta gazetesi, “Böyle bitmemeliydi” ve “Şaka gibi fırtına” başlıklarını attı. Karadeniz gazetesi de “Önce fırtına, sonra hüsran” manşetiyle dikkat çekti.

Ünal Karaman istifa etti

Bordo-Mavili ekibin futbol genel direktörü Ünal Karaman dün şok bir kararla görevinden istifa etti. Kararını bir basın toplantısıyla duyuran Karaman, “Sözde futbolun başındayım. Yeri geldi PAF takımdan
A Takım’a oyuncu alamadım. Ne futbolundan bahsediyorsunuz! Bundan sonra yapacağım çalışmalar sağlıklı olmayacağı için istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.
Karaman’ı istifa noktasına getiren konunun ise Batuhan’ın kadro dışı kararı ile başlayıp Giray Kaçar’ın kızağa çekilmesi olduğu öne sürüldü. Batuhan’ın Trabzonspor’a transfer edilmesinde büyük pay sahibi olan Karaman, Giray’ın da arkasında durmuştu. Ancak Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Mustafa Akçay, iki oyuncunun da kadro dışı kalmasını isteyince Karaman’la aralarındaki ipler koptu.