'Lazio'nun işi duaya kaldı'

İtalyan basını, Avrupa Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda yapılan ve 1-1 sona eren Lazio-Beşiktaş maçına geniş yer ayırdı. Corriere dello Sport gazetesi, Olimpiyat Stadı'ndaki beraberliğin ardından, "Lazio bu işe inan" diye manşet attı ve "Lazio'nun şimdi Prag'ta galip gelmesi ve Chelsea'nin yenilmemesi için dua etmesi lazım" diye yazdı.

ROMA - İtalyan basını, Avrupa Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda yapılan ve 1-1 sona eren Lazio-Beşiktaş maçına geniş yer ayırdı. Corriere dello Sport gazetesi, Olimpiyat Stadı'ndaki beraberliğin ardından, "Lazio bu işe inan" diye manşet attı ve "Lazio'nun şimdi Prag'ta galip gelmesi ve Chelsea'nin yenilmemesi için dua etmesi lazım" diye yazdı. İç sayfada ise Beşiktaş lehine verilen penaltı kararının yanlış olduğu savunuldu. Soğuk algınlığı nedeniyle maça gelemeyen teknik direktör Mancini'nin yardımcısı Fernando Orsi'nin maç sonundaki değerlendirmesi de "Orsi: Penaltı kuşkuluydu" başlığıyla özetlendi.
Fernando Orsi'nin açıklaması, "Galibiyeti hak etmiştik ama rakibimiz kapandı. Şimdi Prag'a, Sparta karşısında kazanmak için gideceğiz" şeklinde aktarıldı. Bir başka haber başlığında ise "Lazio için Muzzi'nin büyüsü yeterli olmadı" denildi ve Lazio'nun turu geçmesinin şansa bağlı olduğu belirtildi.
'Beraberlik yetmez'
La Gazzetta dello Sport, ilk sayfadaki anonsunda, "Lazio, Beşiktaş'la berabere kaldı. Avrupa artık pamuk ipliğine bağlı" ifadesini kullandı.
İç sayfada ise "Lazio canlı ama boşlukta sallanmakta" başlığı altında, "Muzzi'nin sağladığı beraberlik yeterli değil. Prag'ta turu geçerek dönmek de mümkün, UEFA Kupası şansını kaybederek dönmek de mümkün" spotları yer aldı. Gazete, Alman hakemin penaltı kararının isabetli olduğunu savunarak, "Sergen'e yapılan müdahale nedeniyle penaltı verilmesi doğruydu" başlığını kullandı. Bir başka haber başlığında ise "Mancini'nin ateşi düşmüyor" ifadesi kullanıldı. Tuttosport gazetesi ise "Muzzi sayesinde Lazio'nun umudu sürüyor" diye başlık attı. Gazete, 32 yaşındaki golcü Roberto Muzzi'nin, "Prag'da kazanacağız" sözüne de yer verildi. (Spor Servisi)