Lazio'nun istediği Türk hoca

Lazio'nun istediği Türk hoca
Lazio'nun istediği Türk hoca
Trabzonspor'un Avrupa Ligi'ndeki rakiplerinden Lazio, Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'yi 1-0 yenen Basel'in teknik direktörü Murat Yakın'a kanca taktı.

Esma ÇAKIR / ROMA (DHA) - Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakiplerinden Lazio'nun, ligde elde edilen kötü sonuçlar nedeniyle teknik adam Vladimir Petkovic ile yollarını ayıracağı sık sık gündeme geliyor. Serie A'da 8. sırada olmasına karşın Kupa'de alınan sonuçlardan memnun olan mavi-beyazlı kulüp ise bu iddiaları yalanlıyor.

Eski futbolcuların başı dertte


İtalyan basınında yer alan son haber ise Boşnak asıllı çalıştırıcı Petkovic'in, kariyer tablosunda önemli yeri olan İsviçre Milli Takımı'nın başına geçeceği yönünde.

İLK ADAY MURAT YAKIN

Yılbaşından önce bu durumun netlik kazanacağını belirten Çizme basını, 2010-2012 yılları arasında mavi-beyazlı ekibi çalıştıran Edy Reja ile Giovanni Trapattoni ve Alberto Bollini'nin adını gündeme getirdi. Ancak Lazio yönetiminin, teknik direktör koltuğuna oturtmayı düşündüğü ilk ismin Basel'i çalıştıran Türk asıllı İsviçreli hoca Murat Yakın olduğu öne sürüldü.

FIFA'dan Burkina Faso'ya ret