Lazio'nun sitesinde 'Bize her yer Trabzon' yazdılar

Lazio'nun sitesinde 'Bize her yer Trabzon' yazdılar
Lazio'nun sitesinde 'Bize her yer Trabzon' yazdılar
İnternet korsanları, Lazio'nun internet sitesine, "Bize her yer Trabzon" yazdı

ROMA - İnternet korsanları, Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi J Grubu'ndaki rakibi Lazio'nun internet sitesine, "Bize her yer Trabzon" yazdı.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde önceki gün Avni Aker Stadı'nda karşılaşan ve 3-3 beraberlikle sonuçlanan Trabzonspor-Lazio maçının ardından ilginç bir olay yaşandı. Lazio'nun "sslazio.it" adresiyle ulaşılan web sitesi, internet korsanları tarafından kilitlenerek, "Bize her yer Trabzon" yazıldı.

"Il Messaggero" gazetesinin haberinde, siteye yazının maç sonucuna kızan Trabzonspor taraftarlarınca konulmuş olabileceği iddiasında bulunuldu. Sitenin bir süre kilitli kalmasının ardından normal yayınına döndüğü bildirildi.

LAZİO'YA 1 MAÇ CEZA

Bu arada Lazio'ya, Polonya'nın Legia Varşova takımıyla yapılan UEFA Avrupa Ligi maçındaki ırkçı tezahüratları nedeniyle bir maç seyircisiz oynama cezası verildi. Lazio'nun ceza nedeniyle UEFA'ya itirazda bulunacağı öğrenildi. İtirazın kabul görmemesi halinde mavi-beyazlı İtalyan ekibi, 7 Kasım'daki Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımı Apollon ile yapacağı maçı seyircisiz oynamak durumunda kalacak. (AA)