L'Equipe'ten Süreyya'ya övgü

Fransa'da yayınlanan spor gazetesi L'Equipe, milli sporcu Süreyya Ayhan'ın atletizm tarihinin en estetikli fulelere sahip atleti olduğunu bildirdi.

PARİS - Fransa'da yayınlanan spor gazetesi L'Equipe, milli sporcu Süreyya Ayhan'ın atletizm tarihinin en estetikli fulelere sahip atleti olduğunu bildirdi. Fransız gazetesi, ünlü spor yazarı Jacques Piasente ve Fransa'nın eski şampiyon milli atleti Annette Sergent'e göre, Ayhan'ın en estetikli fuleye sahip atlet olduğunu hatırlattı.
Ayhan'ın finalde Rus rakibine geçilmesini sürpriz olarak değerlendiren L'Equipe, Tomashova'nın taktik ağırlıklı bir yarış çıkartarak, son metrelerde Ayhan'ın hatasını iyi değerlendirdiğini yazdı. Fransız gazetesi, herkesin Ayhan'ı favori gördüğünü ve yarış öncesi Rus atlete kimsenin şans tanımadığına dikkati çekti.
Öte yandan 9 gün süren 9. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda çok az sayıda şampiyona rekoru kırılırken, en büyük rekoru gerçekte şampiyonaya büyük ilgi gösteren seyircilerin kırdığı bildirildi. Fransız gazetesi, şampiyonayı toplam 504 bin biletli seyircinin izlediğini ve bu rakamın bu dalda bir dünya rekor olduğunu yazdı. Gazeteye göre, dün yapılan final karşılaşmalarını ve kapanış törenini yaklaşık 57 bin kişi izledi.
(Spor Servisi)