Lider ağır yaralı

Lider ağır yaralı
Lider ağır yaralı
Lider Galatasaray, sahasında Mesut Bakkal yönetimindeki Karabükspor'a 3-1 mağlup oldu. Kimi futbolcuları ıslıklanan Aslan, salı günü Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Manchester United maçı öncesi ağır yara aldı.
Haber: KENAN BAŞARAN - kenan.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Aykut Kocaman, “Şimdi ‘Topu tutuyorsun da ne oluyor’, şeklinde düşünceler var. Önce topu tutalım sonra onun kalitesini nasıl artırırız diye düşünebiliriz” diyordu haftaiçinde Fenerbahçe TV’de konuk olduğu programda.
Dün Galatasaray , topu tuttu öyle ki zaman zaman boynumuz tutuldu sadece Karabük yarıalanına bakmaktan. Ancak Aslan, topun kalitesini yükseltemedi. Hücum esnasında bir Devler Ligi ekibine yakışmayan top kayıplarıyla zaten nasıl kalite artardıki... Buna mukabil rakip Karabük, ayağında çok az tutabildiği topu çok daha kaliteli kullandı. Elbette onların kalitesine Hakan Balta da önemli katkılarda bulundu(!)...

Lualua-Yıldız işbirliği

16’da Ahmet İlhan Özek, 17’de ise Burak Yılmaz karşılıklı olarak birbirlerinin kalecileriyle yüzyüze kalıp golleri kaçırdılar. Aynı aktörlerden Özek, 22’de, İlhan Parlak’ın sağdan gönderdiği topta defansın arkasına sarkarak alıp Muslera’yı mağlup etti. Diğer aktör Burak Yılmaz da 31’de bilmukabele dedi o ‘tipik gol’ünü atarak. Fakat bu kez onu defans arkasına kaçıran Selçuk değil de Hamit Altıntop idi: 1-1.

35’te Ultraslan, beraberliği kutlamak için ağızbirliği etmişken Mehmet Yıldız, şarkıları kursakta bıraktı. Atak yine Aslan’ın solundan cereyan etti. Lualua, kale dibinde çizgiyi taşıdığı topu içeriye çevirdi ve eski kurt Mehmet Yıldız da filelere gönderdi: 1-2.

Takımlar soyunma odasına giderken taraftar, faturayı hakeme kesiyordu ancak bu abartılı bir tepkiydi.

Karabük’ün ilk galibiyeti

Burak’ın öne çıktığı maçlarda Umut genelde silikleşiyor. Terim de ikinci yarıya Umut’un yerine Elmander’i alıp başlarken çimleri de sulattı. Lakin ilk pozisyonu bulan yine konuktu. 47’de ‘Yıldızın parladığı an’ olacakken aksine ‘döndüğü an’a oldu çünkü Mehmet Yıldız, Lualua’nın ‘al da at’ında değil altıpas, ‘ikipas’tan topu dışarı attı!

11 maçlık cezası biten Engin Baytar, alkışlarla sahne alırken futbol namına alkışı ise Lualua hakediyordu. Hücumda yalnız kalmasa ya da İlhan Özek, ciddi olabilse Karabük fark dahi yapabilirdi. Uzatmalarda İlhan Parlak ile gelen gol Karabük’ün sonuna kadar hak ettiği galibiyeti taçlandırdı: 1-3. Karabük, bir parça Eskişehir ama çokça da Braga’nın oyun aklıyla oynayarak Arena’da Aslan’a ilk yenilgiyi tattırdı.

Kayseri ve İstanbul BB galibiyetleri esasen Galatasaray için aldatıcı olmuştu. Zira bu iki naif takım Aslan’ın zaaflarını örtmüştü. Şimdi hakikatlerle yüzleşme zamanı...