Lider üç puan arıyor

Sezonun ilk üç maçını da kazanarak, liderliği İstanbulspor ile paylaşan son şampiyon Beşiktaş, Denizlispor ile bugün oynayacağı 4. haftanın açılış maçının hazırlıklarını tamamladı ve kente geldi.

DENİZLİ - Sezonun ilk üç maçını da kazanarak, liderliği İstanbulspor ile paylaşan son şampiyon Beşiktaş, Denizlispor ile bugün oynayacağı 4. haftanın açılış maçının hazırlıklarını tamamladı ve kente geldi. Beşiktaş'ta, sakatlığı süren Yasin Sülün ile henüz hazır olmayan İlhan Mansız'ın yanı sıra genç oyuncular maç kadrosuna alınmadı. Takımla birlikte son idmanlara katılan İlhan'ın, Mircea Lucescu'nun isteğiyle Denizli'ye de getirilmediği ve özel programına İstanbul'da devam edeceği bildirildi. Sakatlığı nedeniyle Ankaragücü maçı kadrosuna alınmayan Okan Koç ise kafileye dahil edildi.
Teknik direktör Lucescu'nun, Denizli'de beşinci yabancı olarak Ahmet Hassan ile Daniel Pancu arasında tercih yapacağı, forvette ise Ahmet Dursun'un yanında Tümer ile Sergen Yalçın'dan birisini oynatacağı öğrenildi. Beşiktaş ile Denizlispor, bugün yapacakları maçla, ligde 25. kez karşılaşmış olacak. İki ekip arasında 23 Ağustos 1983'te Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan ve 3-1 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle tamamlanan karşılaşmayla başlayan rekabette, Siyah-Beyazlıların 14, Yeşil-Siyahlıların ise sadece üç galibiyeti bulunuyor.7 maç ise berabere sonuçlandı. Kartal'ın 40 golüne Horozlar 22 golle karşılık verdi. (Spor Servisi)