Lidere terapi haftasında ikinci perde

Güneydoğu için 'Galatasaray'ın kalesi' derler. Ev sahibi takımın yönetimi de bunun farkında olacak ki Galatasaraylıların maçı izleme ücretini 40 YTL olarak belirlemiş.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Güneydoğu için 'Galatasaray'ın kalesi' derler. Ev sahibi takımın yönetimi de bunun farkında olacak ki Galatasaraylıların maçı izleme ücretini 40 YTL olarak belirlemiş. Çok değil iki hafta önce Beşiktaşlılar 10 YTL vererek Kamil Ocak'ta yerlerini almışlardı. Bu bilet fiyatlarına bir standart getirmek gerekmez mi? 'Taraftar eşittir yolunacak kaz' mantığı ayıp kaçıyor sevgili yöneticiler. Yoksa hepiniz Ankaraspor Onursal İmparatoru Melih Gökçek misiniz?
Maçtan önce cezalı Arda'nın yokluğunda Hasan Kabze'nin forma giymesi bekleniyordu. Gerets, taktiksel bir değişiklik yerine Marcelo Carrusca'ya güvendiğini ispat etti. Öyle ki Galatasaray'ın ilk yarıdaki bütün akınları sol meyilli. 21. dakikada attığı mükemmel Gerrard tarzı pası ve iki-üç driplingi dışında El Chelo'nun Türk topraklarına alışamadığı bir gerçek. Aldığı her topta bir tedirginlik içinde. Hata yapmaktan çok korkuyor genç Arjantinli. Halbuki 'olmuş' bir Carrusca'nın Aslan'a yapacağı katkı çok açık.
İlk yarıya Gaziler de soldan gelerek başlarken, Ekrem Dağ tekniğiyle Sabri'yi bir hayli zorladı. Hatta onun getirdiği bir topla daha 25. saniyede öne de geçebilirdi Antepliler. Pozisyon 'poseyşın'ında ise Galatasaray'ın üstünlüğü vardı ilk 45 dakikada. 5'te Hasan Şaş şandelli ve sert vurdu Hasagiç'in yakınen izlediği top filelerle buluşmayı reddetti. 19'da yıllar sonra kornerden bir gol bulmaya yaklaştı ama Saşa Iliç dönüp vuracak dengeyi yakalayamadı.
İkinci yarıya Antep tehlikeleriyle girildi. 48'de ilk yarı hiç gözükmeyen Faruk getirdi, Aztek De Nigris'in kafasında nefesler tutuldu ama tabela yine değişmedi. Bir dakika sonra ev sahibi sağdan gelirken yüksek top ne Diawara'ya ne de Zurita'ya yâr olmayınca pozisyon Mondi'nin ellerinde sonuçlandı. Bu heyecanlı başlangıçtan sonra tempo düşerken oyuna müdahale eden Kabze-Aydın takviyeleriyle Gerets oldu.
Atamayana attılar
Antep değişikliğe gitmezken Cim Bom'un baskıyı kuramaması ev sahibini iyice cesaretlendirdi. Önce Diawara ardından Ekrem Dağ'la gol olabilecek pozisyonlarda şansları yaver girtmedi. Skor üstünlüğü yakalayamamak Cim Bom'da sinir katsayısını artırdı. Song'la Gerets'in tartışması tatlıya bağlandı gerçi ama Kamerunlu hırsını De Nigris'ten alınca Denizli maçında oynama ihtimalini de sıfıra indirdi.
75 ve 77'de heyecanlanan tarafın rengi Sarı-Kırmızı'ydı. Önce 'kurtarıcı' Kabze topa hafifinden bir ıska geçip rolünün hakkını veremezken İnamoto'nun şutunda 'Kenan Paşa' dün geceki tek kurtarışını yapıp golü önledi. 85'teki iki adet penaltı itirazına yorum yok. Akşam daha izleyeceğiz! Atamayana atarlar kuralı 87'de devreye girdi. Formayı De Nigris'e kaptıran Veysel penaltı noktasından ip gibi şutuyla 'dağınık aslan'ı cezalandıran isim oldu: 1-0.
Gaziantep deplasmanı kış aylarında hep tehlikeli olmuştur. Galatasaray için şubat ayında böyle bir zeminde oynaması büyük avantajken fırsatı teptiler. Bu ligin rüzgârı artık Kadıköy taraflarından esiyor galiba!

GAZİANTEP: 1
Hasagiç. 7
Bekir. 8
M. Çoğum. 6
Afanou. 8
Faruk. 7
Kirita. 6
De Nigris. 6
(Veysel 83). -
Zurita. 5
(M. Polat 79). -
Ekrem. 7
(Erdal 90). -
Engin. 6
Diawara. 6

GALATASARAY: 0
Mondragon. 6
Tomas. 5
Song. 6
Orhan. 5
Sabri. 5
Inamoto. 6
Okan. 5
(Ayhan 81). -
H. Şaş. 4
Carrusca. 4
(Aydın 63). 4
İliç. 5
(H. Kabze 59). 5
Ümit. 5

GOL: Veysel (87)
SARI KARTLAR: Faruk, Hasagiç, Veysel / Inamoto, Song, Ümit
Stat: Kamil Ocak - Hakemler: C. Deda, C. Gemici, S. Kaya