Liderin konuğu Konyaspor

Yaşanan birçok krize karşın ligde en yakın rakibinin altı puan önünde lider durumda bulunan Fenerbahçe, bugün sahasında Konyaspor'u ağırlıyor.

İSTANBUL - Yaşanan birçok krize karşın ligde en yakın rakibinin altı puan önünde lider durumda bulunan Fenerbahçe, bugün sahasında Konyaspor'u ağırlıyor. Haftaiçi taraftarla takım arasındaki buzlar erirken, Sarı-Lacivertli taraftar grupları bugünkü karşılaşmada takımlarına 'kesintisiz tam destek' kararı aldı. Bu arada, Deivid, Uğur, Rüştü ve Selçuk bugünkü maçın kadrosuna alınmayacak.
Say'dan Fener için beste
Öte yandan piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe'nin 100. yılı dolayısıyla özel bir senfoni besteledi. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Say'ın, 'Fenerbahçe Senfonisi' adlı eserinin prömiyeri, 13 Mart Salı günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak. Burada Fazıl Say'a, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde, 190 kişilik Bilkent Senfoni Orkestrası ve Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu eşlik edecek. Say gecede önce Beethoven'ın 'Korolu Fantezi' adlı eserini icra edecek.
Bu arada Fenerbahçe'nin 3 Nisan'da Suriye'de Halep takımıyla dostluk maçı yapacağı açıklandı. Halep Stadı'nın açılışında oynanacak maçı Başbakan Tayyip Erdoğan da izleyecek. (Spor Servisi)