Liderlerden UEFA'ya eleştiri

Galatasaray'ın Juventus'u yenmesi iyasileri de keyiflendirdi. Liderler, galibiyete ilişkin açıklamalarında, UEFA'yı eleştirirken, en iyi yanıtı Galatasaray'ın verdiği konusunda görüş birliği sergilediler. Görüşler şöyle:

ANKARA - Galatasaray'ın Juventus'u yenmesi iyasileri de keyiflendirdi. Liderler, galibiyete ilişkin açıklamalarında, UEFA'yı eleştirirken, en iyi yanıtı Galatasaray'ın verdiği konusunda görüş birliği sergilediler. Görüşler şöyle:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: UEFA sportif olmayan siyasi vermiş olduğu bir kararla halkımızın daha çok bütünleşmesine, kaynaşmasına, beraberliğine vesile olmuştur. Gerek yönetici kadrosuyla, gerek sahadaki onbiriyle gururumuz Galatasaray gerçekten kolektif futbolun en güzel örneğini verdi.
TBMM Başkanı Bülent Arınç: Her şeye çok güzel bir cevap oldu. Ben maç öncesi 'UEFA'nın kararının haksız olduğunu, Türkiye'de bir oynayacaksak, orada beş oynayacağımızı' söylemiştim. Maç da bunun yanıtı oldu. Ben basının yerinde olsam 'Galatasaray-UEFA: 2-0' diye başlık atardım.
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül: UEFA'ya en iyi yanıtı Galatasaray verdi. O bakımdan Galatasaray'a çok teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ve inanıyoruz ki Beşiktaş da aynı şekilde üstüne düşen cevabı en iyi şekilde verecektir. (Spor Servisi)