Liderlik aşkına

Liderlik aşkına
Liderlik aşkına
Avrupa Ligi'nde yenilgisiz yoluna devam eden Trabzonspor bugün Apollon Limassol'u ağırlıyor. Bordo-Mavililerde hedef Rum ekibini yenip liderliği sürdürmek.

Mustafa Reşit Akçay yönetiminde bu sezon Avrupa ’da başarılı maçlar çıkaran ve oynadığı 10 müsabakanın 8’ini kazanıp 2’sinde de berabere kalan Trabzonspor, bugün sahasında Apollon Limassol’u ağırlıyor. Avni Aker Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak müsabakada Bordo-Mavililerin amacı hem Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisine deplasmanda kazandığı 2-1’lik maçın rövanşını vermemek hem de gruptaki liderliğini sürdürmek. Karadeniz fırtınası, grupta oynadığı 4 maçta, 3 galibiyet ve 1 beraberlik alırken, topladığı 10 puanla, takipçisi Lazio’nun 2 puan farkla önünde lider konumda. Bordo-Mavililer ayrıca bu maçtan alacağı 1 puanla gruptan çıkmayı da garantileyecek.

Akçay umutlu

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, takımının son çalışması öncesi düzenlediği basın toplantısında, galip gelerek turu garantilemek istediklerini belirterek, “Umarım işler beklediğimiz gibi gittiğinde 32 takım içerisine girmenin sevincini ve mutluluğunu camia olarak yaşayacağız. Oradaki başlangıçla birlikte de Avrupa Ligi’ndeki başarılarımızı daha önceki yıllarda olduğu gibi sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Apollon gençlerle
Konuk takım ise bugün sahaya gençlerle çıkacak. Teknik direktör Christakis Christoforou, bir gazetecinin “Trabzonspor’u yenmeniz halinde gruptan çıkma şansınız var. Neden genç oyuncuları oynatacaksınız” sorusu üzerine şunları kaydetti: “Herkesin olaya bakış açısı farklı. Kendi iç saha maçlarımızı değerlendiremediğimiz için artık bu işin çok zor olduğunun bilincine vardık. Yeniden Avrupa Ligi’ne katılmayı hedef olarak önümüze koyduğumuz için her iki olayı da tarttığımız zaman artık bizim için Kıbrıs ligi önem kazandı.”