Liechtenstein'da dazlak alarmı!

Teknik direktör Şenol Güneş, Liechtenstein karşısına çıkacak kadroyu maça yarım saat kala soyunma odasında açıkladı.

  • Teknik direktör Şenol Güneş, Liechtenstein karşısına çıkacak kadroyu maça yarım saat kala soyunma odasında açıkladı. Maçın başlamasına 1.5 saat kala stada gelen Ay-Yıldızlı futbolcular, gazetecilerin onbir konusundaki sorularına, "Henüz açıklanmadı" yanıtını verirken, takımla birlikte kalan yöneticiler ise "Biz de bilmiyoruz" ifadesini kullandılar.
  • Eskortlar eşliğinde stada gelen Milli Takım'a, gurbetçiler büyük sevgi gösterisinde bulundular. Aşırı izdiham nedeniyle Ay-Yıldızlı futbolcular, soyunma odasına girmekte güçlük çekti. Almanya, İtalya ve İsviçre'den gelen Türk futbolseverler, kent içinde de toplu halde bayraklarıyla gösteri yaptılar. Karşılaşmayı üç bine yakın Türk taraftar izledi.
  • Şenol Güneş, İrlanda Cumhuriyeti maçından sonra İngiltere-Liechtenstein karşılaşmasını izlemek üzere Manchester'e gidecek. Başarılı çalıştırıcıya menajer Can Çobanoğlu da eşlik edecek.
  • Güneş, Liechtenstein maçının 18 kişilik kadrosunu Espanyol'da top koşturan Tayfun Korkut ile üçüncü kaleci Zafer Özgültekin'i almadı. Her iki futbolcunun yanı sıra cezalı olan Emre Belezoğlu maçı birlikte tribünden izlediler.
  • Milliler, İngiltere maçının son provasını 9 Eylül'de İrlanda Cumhuriyeti ile yapacak. Liechtenstein maçından sonra Zürih'e giden Ay-Yıldızlı ekip, bugün tek çalışma yapacak. Kafile, öğleden sonra özel bir uçak Dublin'e gidecek. Dublin'de yeniden kampa girecek olan Ay-Yıldızlı futbolcular, yarın akşam karşılaşmanın oynanacağı Landsdowne Road Stadı'nda son çalışmasını yapacak.
  • Karşılaşma öncesinde Liechtenstein polisine Almanya ve İsviçre'den dazlaklarla ilgili olarak ihbar gelmesi üzerine geniş güvenlik önlemleri alınması gözlerden kaçmadı. Polis, özellikle çevre ülkelerden gelen gurbetçiyi tepeden tırnağa aradı. Çok sayıda köpekli polis de stat içinde ve dışında görev yaptı.
  • Ülkede yalnızca 62 polis memuru bulunan Liechtenstein'a, bu maçta İsviçre ve Avusturya'dan da polis takviyesi geldi ve güvenlik görevlileri çelik yelekle görev yaptı. Maçın 55 euro olan biletleri de ilgi fazla olunca karaborsada 150 euroya dek alıcı buldu.