Lig A mönüsünde yine şiddet vardı

Türk Telekom Lig A'da gergin bir hafta sonu biterken yaşananlar rekabetin daha da artacağı ilerleyen haftalar için umut vermedi. Önceki günkü Kasımpaşa-Elazığ maçında hakemin tokatlanmasının ardından bugün de iki şehirde olaylar vardı.

MARDİN - Türk Telekom Lig A'da gergin bir hafta sonu biterken yaşananlar rekabetin daha da artacağı ilerleyen haftalar için umut vermedi. Önceki günkü Kasımpaşa-Elazığ maçında hakemin tokatlanmasının ardından bugün de iki şehirde olaylar vardı. Mardin-Uşak karşılaşması tatil edilirken İstanbulspor-Malatya maçı olaylı bitti.
Mardin'de konuk ekip 4-3 öndeyken maçın hakemi Reşat İsmail Gül, 84. dakikada Mardinli Evren'i oyundan attı. Bunun üzerine Mardinspor teknik direktörü Feyyaz Uçar, hakeme itiraz ederken Gül genç teknik adamdan tribüne çıkmasını istedi. Uçar tribüne çıkmak istemedi ve gerilim iyice arttı.
Bu sırada bir grup koltukları sökerek sahaya atmaya başlayınca, hakemler polis tarafından korumaya alındı. Hakemler, oyunma odasına giderken bazı taraftarlar da yabancı cisim attı. 10 dakika suyanma odasında bekleyen Gül, daha sonra maçı tatil ettiğini açıkladı.
Zirve yarışı yapan Malatyaspor ise İstanbul deplasmanında 2-2'lik sonucun ardından iki puan bıraktı. Maçın son dakikasında Malatyaspor'un Zdenek Senkerik'le bulduğu gol geçersiz sayılınca taraftarlar sahaya yabancı madde yağdırdı. Maçın hakemleri güvenlik çemberinde soyunma odasına gidebildi.
Ligde diğer sonuçlar şöyle: Altay-Samsun: 2-0, Diyarbakır-Kocaeli: 1-0, Türk Telekom-Gaziantep BB: 2-2, Ordu-Eskişehir: 4-1. Ligin 23. haftası bugün oynanacak İstanbul BB-Karşıyaka karşılaşmasıyla tamamlanacak. (Spor Servisi)