'Lig bu hocayla bitecek'

Trabzonspor galibiyetiyle rahatlayan ve Bodrum'da toplanan Fenerbahçe yöneticileri, takımın geleceğine yönelik yeni kararlar aldı. Yönetici Nihat Özdemir, artık Sarı-Lacivertli kulüpte yeni bir dönem başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde yapılacakları sıraladı:
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

BODRUM - Trabzonspor galibiyetiyle rahatlayan ve Bodrum'da toplanan Fenerbahçe yöneticileri, takımın geleceğine yönelik yeni kararlar aldı. Yönetici Nihat Özdemir, artık Sarı-Lacivertli kulüpte yeni bir dönem başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde yapılacakları sıraladı: Transferi bir türlü gerçekleşmeyen Brezilyalı oyuncu Alex konusuna hız kazandırılacak. Gerekirse, başka isimlere yönelinecek.
Volkan ve Recep'e destek verilecek. Bu iki kalecinin kazanılması için teknik heyete tavsiyede bulunulacak. Kanatlardaki sancı dindirilecek ve özellikle sol kanada kesinlikle oyuncu alınacak. Fenerbahçe'yi orta alanda yönlendirecek ve beyin görevi yapacak bir oyuncu transfer edilecek. Teknik direktör Christoph Daum'a, şartlar ne olursa olsun lig sonuna kadar destek verilecek.
'Terör cezayla bitmez'
Trabzonspor maçında yaşanan olayları değerlendiren Özdemir, "Ev sahibi takımlar, Futbol Federasyonu tarafından konuk takım seyircisine ayrılan kontenjana saygı göstermeli ve daha önemlisi onlara katlanabilmeli. Polisin ise daha sağduyulu olması lazım, Ateşe körükle gidilmez. Çağdaşlaşma yolunda önemli adımlar atan Türkiye'de seyirci kalitesini artırmalıyız" yorumunu yaptı. İstanbulspor yenilgisiyle lige şanssız bir başlangıç yaptıklarını belirten Özdemir, "Bu yenilgiden sonra futbolcularımız Trabzon'da gerçek kimliklerini ortaya koydu. Sezonun henüz başındayız. Önümüzdeki haftalarda daha iyi sonuçlar alacağız" açıklamasında bulundu.
Recep'in Trabzonspor karşısında sergilediği performansın sürpriz olmadığını da sözlerine ekleyen Nihat Özdemir sözlerini şöyle tamamladı: "Genç kalecimiz Recep en az Rüştü kadar önemli bir kaleci olacak. Rüştü'nün bugün Avrupa'nın en başarılı kalecileri arasında yer almasında Fenerbahçe'nin payı çok büyük. Recep ve Volkan da bu geleneğin bir devamı. Recep'in çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum."
Öte yandan Daum, İstanbulspor yenilgisinin ardından bir haftayı oyuncularını motive etmekle geçirmişti. Bazen günde iki toplantı yapan Alman hoca, mağlubiyetin izlerini silmeye çalışıp, onları Trabzon karşılaşmasına hazırlamaya çalışmıştı. Bu toplantılar o kadar etkili oldu ki, şimdi Sarı-Lacivertli oyuncular kendilerini motive etmeye başladı. Tecrübeli futbolcuların önderliğinde yapılan toplantılardaki
ana konu, Trabzonspor karşısında zafer elde edilmediğiydi. Elde edilen galibiyetin kendilerini zafer sarhoşluğuna itmemesi gerektiğini vurgulayan oyuncular, "Sadece 3 puan aldık, hepsi o kadar. Bunu devam ettirip, önümüzdeki haftalara taşımamız gerekiyor. İstanbulspor karşısındaki kaybımızı unutmalayım. Bunu mutlak telafi etmeliyiz" sözleriyle birbirlerini motive ediyor.