'Ligde kolay takım yok artık'

Ümit Özat... Sezonun ilk yarısında, Fenerbahçe'de Christoph Daum'un jokeri, en çalışkan isimlerinden biriydi. Sarı-Lacivertli takımın kaptanı ilk yarıda istedikleri yerde olmadıklarını ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattıklarını söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Ümit Özat... Sezonun ilk yarısında, Fenerbahçe'de Christoph Daum'un jokeri, en çalışkan isimlerinden biriydi. Sarı-Lacivertli takımın kaptanı ilk yarıda istedikleri yerde olmadıklarını ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattıklarını söyledi. İşte kaptanın ağzından Sarı-Lacivertli renklere dair her şey...

  • İlk yarıda hayal kırıklığına uğradık. Bizi en çok yaralayan Samsun ve Sebatspor maçları oldu; 5 puan bıraktık. Bu durum takımı etkiledi. Fenerbahçe'ye ilk yarıda 32 puan yakışmadı. Çünkü bu durum, bizim puan cetvelinde başarısızlığımızı gösterir. Fenerbahçe, takım olarak önümüzdeki on yıla damgasını vuracak bir ekip. İlk yarıda hatalar yaptık. Ama ikinci yarıda bunlardan ders alacağız ve tekrarlamayacağız.
  • Beşiktaş oturmuş bir takım. Biz ve Galatasaray ise arayış içinde. Şunu da unutmamalı ki ligde kötü takım yok artık. Sorarım size, ilk yarıda deplasmanlardan hangi takım söke söke puan aldı? Ben hatırlamıyorum. Çünkü rakipler güçlü. Ligin dibindeki takımlar üst sıralardakileriyle kıyasıya mücadele etti. Bu durum puan cetvelinde de apaçık ortada. Kim hangi takımın düşeceğini söyleyebilir? Ancak yine de biz ikinci yarıda bu puanları rakip saha da olsa söke söke alacağız. Almak zorundayız da.
  • İkinci yarıya iyi başlamalıyız. Beşiktaş maçına kadar puan kaybetmemeliyiz. Biz İnönü Stadı'na, Beşiktaş karşısına üç puan geride gidersek, bu işi bitiririz. Arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor. Bunu gerçekleştireceğiz.
  • Fenerbahçe yönetimi, takıma faydalı olacak oyuncular transfer ediyor. Devre arasında takıma gelecek olan arkadaşlarımız bize renk katacaktır. Ortega'ya gelince; çok büyük bir futbolcu. Kendi sorunlarını bir türlü aşamadı. O bizim kardeşimiz. Ve onu bağrımıza basacağız. l Kim ne derse desin Türkiye'de Fenerbahçe taraftarı bir numara. Sarı-Lacivertli renklere gönül verenlere en büyük hediyeyi şampiyon olarak vereceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Yeter ki bizden desteğini esirgemesin ve sabretsin. Bu çok önemli: Bize gerekli olan sadece sabır...
  • İlk yarıda unutamadığım 2-2'lik üç maç: Biri Galatasaray, biri Beşiktaş biri de Malatyaspor... Bu maçlar bizim için çok üzücü oldu. Kazanacağımız maçlarda malesef tek puanla yetinmek zorunda kaldık. Üç maçta da futbol olarak çok üst düzeyde oynadık. Galatasaray maçı belki de bu sezonun en çekişmeli karşılaşmasıydı.
  • Biz 25 kişilik bir aileyiz. Fikir ayrılığı olması doğaldır. Zaten bir yerde fikirler tartışılmıyorsa orada kaos vardır. Zaman zaman istenmeyen şeyler de yaşanıyor elbet. Ancak tüm bunları oturup, aramızda hallediyoruz.
  • Fenerbahçe formasını giymek için sırada milyonlarca aday var. Ama bu formanın kıymetini bilmek ve hakkını vermek lazım.
  • 2004'ten beklentilerim; önce sağlık sonra da şampiyonluk... 20 yıl sonra Türkiye Kupası'nı da kaldırmak bana nasip olacak. Ve ardından da lig şampiyonluğu kupasını kaldıracağız. Buna takım olarak inanıyoruz. Taraftarımız da buna inansın. Sezon ne kadar zor geçerse geçsin mutlu sona ulaşan biz olacağız.