'Lige bomba gibi düşeceğiz'

Beşiktaşlı Ahmet Dursun, yeni sezon için hazır olduklarını ve lige bomba gibi bir başlayacaklarını iddia etti. Golcü futbolcu, geçen sezon olduğu gibi rakiplerine korku salacaklarını belirterek, "100. yılda verdiğimiz sözü tuttuk.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaşlı Ahmet Dursun, yeni sezon için hazır olduklarını ve lige bomba gibi bir başlayacaklarını iddia etti. Golcü futbolcu, geçen sezon olduğu gibi rakiplerine korku salacaklarını belirterek, "100. yılda verdiğimiz sözü tuttuk. Bu sezonda da hedef aynı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istiyoruz" dedi. Ahmet Dursun geçen iki sezon şansızlıklar yaşadığını anımsatarak, "Bu yıl geçen yıllara oranla çok daha iyi durumdayım. Geçen sezondan en az yüzde 50 daha iyi olacağım. Herkes süper Beşiktaş'ı ve golcüsü Ahmet Dursun'u izlemeye hazırlansın" diyerek sözlerini noktaladı.
Siyah-Beyazlılarda sakatlığı süren Sergen'in Samsunspor maçında forma giyemeyeceği açıklandı. Önceki günkü idmanda yüzüne darbe alan ve üç dikiş atılan Ahmet Yıldırım'ın ise cuma günkü maçta oynayabilecek. Teknik direktör Lucescu'nun Sergen'in yerine Ahmet Hassan'a şans vermesi bekleniyor. Ahmet Hassan forvette Sinan'la birlikte görev yapacak.
Öte yandan Lucescu'nun, Samsunspor maçı kadrosu şekillenirken kalede Cordoba, savunmada Ronaldo-Zago ikilisinin, orta sahada Pancu'nun, forvet de Ahmet Hassan'ın oynaması kesinleşti. Rumen hocanın Giunti'yi kulübeye çekmesi bekleniyor. Lucescu, idmanda kondisyon ve pas çalışmasının ardından çift kale maç yaptırdı. Çalışmaya ishal olan Zago katılmazken Pancu da takımdan ayrı koşu yaptı.