Limasol - Fenerbahçe maçında bayrak savaşı

Limasol - Fenerbahçe maçında bayrak savaşı
Limasol - Fenerbahçe maçında bayrak savaşı
Fenerbahçe'nin, Kıbrıs Rum Kesimi'nin futbol takımı AEL Limasol ile Güney Lafkoşa'da yapacağı maça taraftarlar Türk bayraklarıyla girecek, ancak KKTC bayrağı sokamayacak.

LEFKOŞA - Kıbrıs Rum Kesimi’nde yayınlanan Fileleftheros gazetesinin haberinde, maçın yapılacağı GSP Stadı’na 1150 Türk taraftarın geleceği belirtildi. Türk taraftarların stada Rum taraftarları ’kışkırtacağı’ gerekçesiyle KKTC bayrağı ile alınmayacağı, ancak Türk bayrağı ile girebileceklerinin kaydeden gazete haberine de ’GSP’de bayrak savaşı verilecek’ başlığını attı.

FENERBAHÇE ’Yİ CEZA KORKUSU SARDI
Öte yandan Fenerbahçe yönetimi, AEL ile yapılacak maç için taraftarlara, Türkiye ve KKTC bayrağı yasağı koydu. KKTC’deki iki taraftar derneği ile İstanbul ’da protokol imzalayan sarı lacivertli kulüp, takım kafilesinin Larnaka Havaalanı’nda karşılanmamasını da istedi.

Rumları tahrik etmemek için başvurulan bu uygulama, KKTC’deki Fenerbahçeliler Derneği’nin maça gitmek amacıyla bilet alan taraftarlara, yasaklarla ilgili deklarasyon belgesi imzalatmasıyla ortaya çıktı.

Fenerbahçe, UEFA’nın da yakından izleyeceği bu maçta ceza alırsa İstanbul’daki rövanşı seyircisiz oynama ihtimalinden korkuyor.

DHA - Ali RUHLUEL