Lincoln 'günah keçisi' olmaktan sıkılmış

Galatasaray'ın büyük umutlarla Bundesliga ekiplerinden Schalke'den transfer ettiği Brezilyalı yıldız Lincoln, eski takımında işlerin kötü gittiği her durumda olayların baş sorumlusu gösterilmekten şikâyetçi oldu.

İSTANBUL - Galatasaray'ın büyük umutlarla Bundesliga ekiplerinden Schalke'den transfer ettiği Brezilyalı yıldız Lincoln, eski takımında işlerin kötü gittiği her durumda olayların baş sorumlusu gösterilmekten şikâyetçi oldu. Ülkesinde tatil yapan 28 yaşındaki futbolcu, Bild gazetesine verdiği röportajda "Üç yıl boyunca Schalke'de güzel günlerim oldu. Ancak, istenilen sonuç alınmadığında hemen suçlu gösterildim ve adeta günah keçisi haline döndüm. Taraftarların zaman zaman ıslıklı protestoları beni çok kırdı. Özellikle şampiyonluğu kaçırmamız nedeniyle teknik direktörümüzün beni eleştirmesi bardağı taşıran son damla oldu. Şampiyonluğu son anda elimizden kaçırmamızda diğer takım arkadaşlarım gibi antrenör de bu yenilgiye dahildir" diyerek tepkisini dile getirdi.
Gazetedeki haberde Galatasaray'la 2011 yılına kadar sözleşme yapan orta saha oyuncusunun yılda brüt olarak 7 milyon avro kazanacağı belirtilirken, Brezilyalının şu sözlerine yer verildi: "İyi bir anlaşmaya imza attım. Bu kadar büyük bir parayı aldığım için utanacak değilim. Sonuçta iyi bir kulüple, iyi bir anlaşma yapmak her futbolcunun hedefidir. Dört yıl sonra kariyerim sona erer.
O zamana kadar maddi durumumu iyi ayarlamam lazım. Menajerim her zaman bana maddi konularda dikkatli olmamı söyler. Sonuçta ailemi ve kendimi düşünmek durumundayım."
Yeni transferler tanıtılıyor
Sarı-Kırmızılı takıma transferi için çok sevindiğini söyleyen Lincoln,
"Türkler de aynı Brezilyalılar gibi fanatik. Galatasaray'a gitmekle iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum" diye konuştu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre Lincoln, bugün akşam saatlerinde İstanbul'da olacak.
Öte yandan Sarı-Kırmızılı takım, yeni transferlerini bugün yapacağı törenle basına tanıtacak. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde saat 14.00'te düzenlenecek törende, yeni transferler Servet Çetin, İsmail Bouzid, Orkun Uşak, Barış Özbek ve Serkan Çalık, basın mensuplarına tanıtılacak.
Galatasaray'ın prensipte anlaştığı Antalyasporlu Volkan Yaman da İstanbul'a geldi. Bu sezonki performansıyla Milli Takım'a kadar yükselen genç oyuncunun, Sarı-Kırmızılı yönetimle görüşerek kendisini Galatasaray'a bağlayan sözleşmeye imza atması bekleniyor Yaman birkaç gün içinde sağlık kontrolünden geçecek ve resmen 'Aslan' olacak. Galatasaray, uzun pazarlıklar sonucunda ümit milli kaleci Fevzi Elmas ve 1 milyon avro karşılığında Antalyaspor'u ikna etmişti. (dha, Spor Servisi)