Lincoln İstanbul'da sahada

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 4 Ağustos'ta İzmir'de Karşıyaka ile oynanacak hazırlık maçında sahaya çıkacak olan takımın ligde sahaya süreceği kadrosu olacağını söyledi.

BOCHUM - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 4 Ağustos'ta İzmir'de Karşıyaka ile oynanacak hazırlık maçında sahaya çıkacak olan takımın ligde sahaya süreceği kadrosu olacağını söyledi. Feldkamp, "Beş oyuncu bu kadrodan eksilecek. Bu isimleri önce oyuncularıma söyleyeceğim, ondan sonra basına. İlk üç isim belli, ancak henüz daha diğerlerinde kararımı vermedim" dedi. Kalli, bugün saat 21.00'de oynanacak ve D-Smart'tan yayımlanacak Bochum maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray'a ilk geldiğinde 36 futbolcu olduğunu ve hepsini tanımanın zaman aldığını belirterek, bugünkü maçın ardından kararının netleşeceğini ifade etti.
Kalli-Canaydın polemiği (!)
Alman teknik adam kampın önemine ilişkin de, başkan Özhan Canaydın'ın İsviçre'ye gelerek bir hazırlık maçını izlediğini ve sonra kendisiyle görüştüğünü belirterek, "Başkan hazırlık maçını izledikten sonra bana 'Ben business uçarak geldim. Peki ama eski oyuncularımı izlemek için mi geldim?' diye sordu. Ben de kendisine, 'Siz bu takımı üç yıldır izliyorsunuz, ama ben daha izlemedim' diye cevap verdim" dedi.
Kalli, Lincoln konusunda da "Onu Almanya'da oynatmayacağım, zaten kendisi de Almanya'da oynamak istemediğini söyledi. Lincoln haftaya İstanbul'daki hazırlık maçında forma giyecek. Normalde o maça 12 bin kişi gelecekse, artık belki 25 bin kişi gelebilir. Bu, bir kulüp felsefesi de olabilir" diye yanıtladı.
Başkan Özhan Canaydın ise Lincoln'ün neden oynatılmadığı konusunda topu Kalli'ye attı. Lig TV'ye açıklamalarda bulunan başkan, "Sakatlığı yok, pırıl pırıl, esprili, keyifli bir oyuncu. Herhalde hocamız, taraftarın sene-lerdir hasret kaldığı '10 numara'yı Türkiye'de göstermek istiyor" dedi. (Spor Servisi)