Lincoln: Oynamak kolay, isim değiştirmek zor

Galatasaray'ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Lincoln, Sarı-Kırmızılılarda dört yıllık sözleşmesi olduğunu belirterek, "Dört yılı burada geçirmeyi düşünüyorum. O dört yılın sonunda da futbolu bırakmayı planlıyorum. Yani futbolu Galatasaray'da bırakacağım" dedi.

İSTANBUL - Galatasaray'ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Lincoln, Sarı-Kırmızılılarda dört yıllık sözleşmesi olduğunu belirterek, "Dört yılı burada geçirmeyi düşünüyorum. O dört yılın sonunda da futbolu bırakmayı planlıyorum. Yani futbolu Galatasaray'da bırakacağım" dedi. Galatasaray'a geldiğinden bu yana ilk kez basın toplantısı düzenleyen yıldız futbolcu, geride kalan dört ayda yaşadığı tek olumsuzluğun Beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakılması olduğunu belirterek, "Bu olayda hatalıyım. Kulübün kuralları vardır, tüzüğü vardır, ben bunlara uymadım. Olaya üzülmedim desem yalan olur. O gece şok olmuştum ve üzülmüştüm, sabaha kadar uyumadım. Bu kadar ağır bir karar beklemiyordum. Sonuçta bir karar alınmıştır ve bize uymak düşer" dedi.
İddia edilenin aksine Türk Milli Takımı'nda oynaması için kendisine henüz resmi teklif gelmediğini de vurgulayan Lincoln, şöyle konuştu: "Böyle bir teklif gelirse yakınlarımla beraber oturur konuşurum. Ben Türk vatandaşlığına geçersem Türk Milli Takımı'nda oynamak benim için zor olmaz. Zor olan adımı değiştirmek olur."
Lincoln, taraftarların kendisine gösterdiği ilgiyi 'çılgınlık' olarak değerlendirerek "Sanıyorum ki Tanrı olmam gereken yere beni gönderdi" dedi. (Spor Servisi)