Lincoln ve Hakan Şükür'den kötü haber

Galatasaray, UEFA Kupası'ndaki Bordeaux sınavına yıldızı Lincoln ve tecrübeli gölcüsü Hakan Şükür'den yoksun çıkacak. Dünkü idman sonunda sakat futbolcuların durumuyla ilgili bilgi veren kulüp doktoru Mehmet Kurtoğlu...

İSTANBUL - Galatasaray, UEFA Kupası'ndaki Bordeaux sınavına yıldızı Lincoln ve tecrübeli gölcüsü Hakan Şükür'den yoksun çıkacak. Dünkü idman sonunda sakat futbolcuların durumuyla ilgili bilgi veren kulüp doktoru Mehmet Kurtoğlu, iki oyuncunun da oynayacak durumda olmadıklarını söyledi.
Geçen hafta sonundaki Ankaraspor maçında sakatlanan Lincoln'ün uyluğuna aldığı darbe nedeniyle adalesinde ciddi ezilme, kanama ve ödemin oluştuğunu ifade eden Kurtoğlu, "Hızla tedaviye aldık ama 10 gün bizimle kalacak gibi. Hakan'ın da eskiden beri belinde problemi vardı. Son maçta bu iyice zorladı. Hakan'ı da bir hafta 10 gün içinde kazanmaya çalışacağız" diye konuştu.
'Sabri hızla düzeliyor'
Kurtoğlu şu an için beş sakat futbolcularının olduğunu belirterek, "Okan ve Ayhan başarılı ameliyatlar geçirdi. 15 güne kadar bu oyuncular takımla çalışabilecek duruma gelecekler diye düşünüyoruz.
Sabri ise hızla toparlandı ve antrenmanlara çıkıyor. Kondisyon olarak hazır hale geldiği zaman takıma dahil olacak" dedi.
Galatasaray, Bordeaux karşılaşmasının hazırlıklarını dün sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp, oyuncularına tesislerde bir saate yakın bir süre Bordeaux'nun Strasbourg'la 1-1 berabere kaldığı son lig maçının görüntülerini izletti. (Spor Servisi)