Lincoln ve Hakan'a Alman disiplini

Galatasaray ve Beşiktaş arasında dün oynanan derbi maçta seyirci yoktu, ancak karşılaşma öncesi birçok şey yaşandı. Kuşkusuz en dikkat çekici haber öğle saatlerinde geldi.

İSTANBUL - Galatasaray ve Beşiktaş arasında dün oynanan derbi maçta seyirci yoktu, ancak karşılaşma öncesi birçok şey yaşandı. Kuşkusuz en dikkat çekici haber öğle saatlerinde geldi. Gatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, Lincoln ve Hakan Şükür'ü kadro dışı bırakmıştı. Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, iki futbolcunun kamp kurallarına uymadıkları için teknik heyet tarafından kadro dışı bırakıldıklarını söyledi. Sezgin maça kısa süre kala düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray'ın, tüm alanlarda olduğu gibi kamp kuralları da olduğunu ifade ederek, "Kamp sırasında Hakan kardeşimiz kızını, Lincoln de dört arkadaşını belirtilen saatler dışında kamp binasına aldıkları ve uzun süre kaldıkları için sabah teknik kadroyla yapılan toplantı sonrası, 18 kişilik maç kadrosundan çıkarılmışlardır" diye konuştu.
Sezgin, bu olayın kötü niyetle yapılmış bir hareket olmadığını kaydederek, "Hakan kızıyla birlikte olmuş. Lincoln'ün de Brezilya'dan getirdiği arkadaşları var. Kötü niyetle yapılmış bir olay değil. Ama sonuç itibarıyla kamp kurallarına aykırı olduğu için bu olay değerlendirmeye alınmıştır" diye konuştu.
"Başka bir ceza verilebilir miydi?" sorusuna Adnan Sezgin, "Bu olay bütün ayrıntılarıyla sabah değerlendirildi ve bu karara varıldı. Bütün tenkitlere açığız. Ama teknik heyet bunu uygun gördü, biz de kabul ettik" diye yanıt verdi. Bu cezanın yalnızca Beşiktaş maçı için geçerli olduğunu vurgulayan Sezgin, "2 futbolcumuz da yarın (bugün) saat 11.00'de antrenmanda olacaklar. Bu olay yaşandı ve bitti. Daha fazla spekülasyon yapılmasını istemiyoruz" dedi.
'Kavga ettiler' iddiası
Sezgin, bu olayın başka taraflara çekilmesine ve futbolcuların yıpratılmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini ifade ederek, iki futbolcunun kavga ettiği iddiasının da doğru olmadığını dile getirdi. Adnan Sezgin, gazetecilerin, "Yatırımınızı tehlikeye atmıyor musunuz?" sorusuna ise "Sadece bu maç için alınmış bir karardır. Yatırımımızı tehlikeye atmıyoruz. Kurallar bazen herşeyden önce gelir" dedi.
Bütün bu resmi açıklamalara rağmen dün basın tribününde bu iki futbolcunun kavga ettikleri ve bu yüzden kadro dışı bırakıldıkları konuşuldu. İddiaya göre Lincoln takım içindeki en yakın arkadaşı Hakan'a fiziki müdahalede bulunmuştu. Daha sonra ikili öğleden sonra Bebek'te bir lokantada buluşup barışmışlardı. İki oyuncu dün Ali Sami Yen'e basın tribünü kapısından girip son derece samimi bir biçimde kendilerine ayrılan misafir tribününe geçtiler ve mücadeleyi buradan izlediler. (Spor Servisi, aa)