Lincoln'e Ay-Yıldızlı formayı giyme önerisi

Schalke 04'ün onursal başkanı Gerhard Rehberg, bu sezon Alman kulübünden ayrılarak Galatasaray'ın yolunu tutan Lincoln'ü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ziyaret etti ve Brezilyalı oyuncuya Türk vatandaşlığına geçme önerisinde bulundu.

İSTANBUL - Schalke 04'ün onursal başkanı Gerhard Rehberg, bu sezon Alman kulübünden ayrılarak Galatasaray'ın yolunu tutan Lincoln'ü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde ziyaret etti ve Brezilyalı oyuncuya Türk vatandaşlığına geçme önerisinde bulundu. Rehberg, Lincoln'ün Galatasaray'a transferinde aracı olan kişilerin başında gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'le birlikte gerçekleştirdiği ziyaretinde 28 yaşındaki oyuncuya vatandaşı Aurelio'yu örnek göstererek "Son zamanlarda bazı yabancı oyuncular Türk vatandaşlığına geçip milli takımda görev alıyorlar. Sen de milli takımda 10 numarayı başarıyla taşıyabilirsin, bu fırsatı kaçırmamak gerek" dedi.
Hasan Akgün de Rehberg'le birlikte bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını dile getirirken Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Lincoln için henüz böyle bir girişimde bulunmadıklarını ifade etti. Statüye göre ancak beş yıl Türkiye'de yaşayan yabancı oyuncuların Türk vatandaşlığına geçmek için başvuru yapma hakkı bulunsa da ülke tanıtımına katkıda bulunma maddesi işletildiği takdirde Lincoln için beş yıl bekleme süresi şartı aranmayacak. (Spor Servisi)