Lineker: Blatter, FIFA'yı diktatör gibi yönetiyor

Lineker: Blatter, FIFA'yı diktatör gibi yönetiyor
Lineker: Blatter, FIFA'yı diktatör gibi yönetiyor
İngiltere'nin eski milli oyuncusu yorumcu Gary Lineker, Sepp Blatter hakkında ağır konuştu: FIFA hakkında ortaya atılan rüşvet söylentileri de mide bulandırıcı

RADİKAL - Magazin dergisi GQ’nun İngiltere baskısına açıklamalarda bulunan Lineker, FIFA Başkanı Sepp Blatter’i eleştirerek, “2022 FIFA Dünya Kupası adaylık sürecinde Prens William ve Başbakan David Cameron ile birlikte destek arayışındaydık. Ancak bunu yapan tek ülke bizdik. Bu bana evsahibinin çok önceden belli olduğu izlenimini verdi. Blatter, FIFA’yı uzun zamandır bir diktatör gibi yönetiyor. FIFA hakkında ortaya atılan rüşvet söylentileri de mide bulandırıcı” ifadelerini kullandı.

FIFA’nın 2022 Dünya Kupası evsahipliğini Katar’a vermesini “gülünç” olarak niteleyen 53 yaşındaki futbol adamı, kupanın dünyanın farklı noktalarında düzenlenmesine karşı olmadığını ancak Katar’daki yüksek hava sıcaklığının düşündürücü olduğunu kaydetti.

Katar’ın yanı sıra 2018 FIFA Dünya Kupası’nın düzenleneceği Rusya’nın da rüşvet iddiaları devam ettiği sürece evsahipliğini kaybetme ihtimalinin bulunduğunu hatırlatan Lineker, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere evsahipliği için birçok ülkenin hazır durumda olduğunu sözlerine ekledi. (amk)

Blatter'den yeniden adaylık sinyali

"FIFA'yı yok etmek istiyorlar"