Lionel Messi bunalımda

Lionel Messi bunalımda
Lionel Messi bunalımda
Betis maçında 3. kez uyluk kaslarından sakatlanan ve 2 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Messi'nin psikolojisinin de bozulduğu iddia edildi.

CANAN KAYA / BUENOS AİRES (DHA) - El Mundo Deportivo Gazetesi'nin, Lionel Mesi'nin yakın dostu ve takım arkadaşı Gerard Pique'ye dayandırdığı habere göre, Arjantinli yıldız kendini çok kötü hissediyor.

Messi'den ilk mesaj


Pique, gazeteye verdiği röportajda, "Üst üste sakatlıklar geçirdi. Bu durum muhtemelen biraz kendine olan güvenini sarsmış olabilir. Şu anda bunalımda olması, kendini kötü hissetmesi normal. Sakatlığı çok ciddi. Önümüzdeki günlerde kendini toparlayacaktır ama şimdi kendini psikolojik olarak bitkin hissetmesi çok normal" diye ekledi.

ARJANTİN VE BARCELONA MESSİ İÇİN BİRLEŞTİ

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ve Barcelona Kulübü, yıldız futbolcunun bir an önce iyileşmesi için işbirliği yapıyor. Yapılan anlaşmaya göre, Messi'ye çok aşamalı bir tedavi süreci uygulanacak. Tedavinin ilk aşamasında Messi, 15 gün boyunca Barcelona'da ameliyat yaralarının iyileşmesini bekleyecek. Yaralarının bir an önce iyileşmesi için buz tedavisi ve biriken kanın boşaltılması işlemi uygulanacak. Ameliyatın ardından bu tedaviye hemen başlandı.

Yaralar iyileşince Buenos Aires'e nakledilecek olan Messi'nin fizyoterapi tedavisine AFA'nın sağlık tesislerinde devam edilecek. Tedavinin önemli aşamalarından birisi de yıldız futbolcuyu stresden uzak tutmak. Bu yüzden arkadaşlarının yakınında antrenman yaptığı Barcelona'da psikolojisinin bozulacağı düşünülerek, Buenos Aires'de daha sakin bir ortamda dinlenmesine karar verildi.. Ancak Barcelona'nın doktorları Messi'yi yalnız bırakmayacak. Tedavisine AFA'nın doktorlarıyla birlikte Buenos Aires'de devam edecekler.

Messi'ye sakatlık suçlaması


Messi'nin bir an önce eski sağlığına kavuşması için her türlü önlemi alan Arjantin Futbol Federasyonu ve Barcelona kulübü, tedavi süreci sona erince, sahalara hazırlanmasını sağlamak için futbolcuya özel bir mini şampiyona düzenleyecek. Tedavi sürecinde ne Barcelona Teknik Direktörü Tata Martino, ne de Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Alejandro Sabella, Messi'yi baskı altına alabilecek, sahalara dönme tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunmaktan kaçınacaklar.

SABELLA MESSİ'SİZ OYUN KURMA ARAYIŞINDA

2014 Dünya Kupası'na 7 ay kadar bir zaman kala, Arjantinliler Messi'nin durumundan oldukça endişeli. Bütün yayın organlarında "Messi'siz milli takım nasıl olacak?" tartışmaları yapılıyor.

Sabella'nın, ABD 'de oynanacak Ekvador ve Bosna Hersek dostluk maçlarında Peru ve Uruguay karşısına çıkan ekibe yeni oyuncular ekleyeceği ve Messi'siz oyun kurma alternatiflerini deneyeceği konuşuluyor. Sabella da yaptığı açıklamada, yeni oyunculara şans vereceğini, İtalya ve Peru maçında uyguladığı 4-3-3'lük oyun tarzında değişikliğe gideceğini söyledi.

Messi için flaş iddia