Lisansları iptal edildi!

Lisansları iptal edildi!
Lisansları iptal edildi!
Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nun yaptığı soruşturma sona erdi. 6 ismin antrenörlük belgelerinin iptal edildiği bilgisi resmi yazıyla bildirildi.

14 Ocak 2014 tarihinde basına yansıyan sahte diploma haberinin ardından Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü soruşturma başlatmıştı. Teftiş Kurulu, hazırlamış olduğu raporda wushu, boks, tekvando, kick boks, muat thai, modern pentatlon ve su topu branşlarında sahte okul diplomaları ile antrenörlük belgesi aldığını tespit ettiği 6 ismi, Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Kuruluna gönderdi.

Hukuk Kurulu kararını verdi ve sahte okul diploması ile antrenör belgesi alan 6 ismin belgelerini iptal etti. Spor Genel Müdürlüğü'nün, Hukuk Kurulu görüşü ile iptal edilen 6 ismin kulüplerine ve bağlı olduğu Federasyonlara antrenörlük belgelerinin Spor Eğitim Dairesi tarafından iptal edildiği bilgisi resmi yazıyla gönderildi.

Öte yandan Hukuk Kurulu, Atletizm Antrenörü Sevinç Esmer'in 2. Kademe antrenörlük belgesi ise doping nedeniyle 18 ay süreyle iptal edildi.

ANTRENÖRLÜK BELGELERİ İPTAL EDİLEN İSİMLER VE BRANŞLARI

Akif İnci: Wushu, Boks, Vücut Geliştirme, Kick Boks ve Muat Thai
Yılmaz Dönmez: Wushu
Hızır Pınaroğlu: Tekvando ve Kick Boks
Kamil Özer: Tekvando
Ümit Aydemir: Tekvando ve Kick Boks
Mustafa Aktaş: Modern Pentatlon ve Su Topu
Sevinç Esmer: Atletizm - 18 ay süre ile antrenörlük belgesi geçici olarak iptal edildi. (DHA)


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Soruşturma

  ,

  Modern

  ,

  Okul

  ,

  hukuk

  ,

  eğitim

  ,

  Resmi