'Listede Terim de vardı'

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, teknik direktör Lucescu'nun Siyah-Beyazlı kulübün kimyasına iyi uyduğunu ve kendisiyle uzun yıllar çalışmak istediklerini söyledi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, teknik direktör Lucescu'nun Siyah-Beyazlı kulübün kimyasına iyi uyduğunu ve kendisiyle uzun yıllar çalışmak istediklerini söyledi.
Bilgili, Lucescu'nun Beşiktaş'la daha bir yıllık sözleşmesi bulunduğunu kaydederek, "Lucescu son derece otoriter birisi. Bunu kimseyi küçük düşürmeden yapıyor. Otoriteyi şov yapmadan gerçekleştiriyor. Beşiktaş'ın Lucescu ile 1-2 değil 4-5 sene gitmesi lazım" diye konuştu. Lucescu olmasaydı Fatih Terim'i düşünüyorduk diyen genç başkan, "Terim'le görüştük, ancak bize Galatasaray'a söz verdiğini söyledi. Beşiktaş'a sıcak bakıyordu, Galatasaray olmasaydı bize gelirdi" dedi Fenerbahçe'den Galatasaray'a transfer olan Revivo'nun, menajerler aracılığıyla kendilerine de önerildiğini belirten Serdar Bilgili, ancak Sergen, Tümer gibi oyunculara sahip oldukları için böyle bir transferi düşünmediklerini kaydetti.
Slavia Prag maçı sonrası topla buluşamayan Beşiktaş, bugün de aynı akıbete uğradı. Ümraniye'de 35 santim kalınlığındaki kar yüzünden futbolculara idman saati bile bildirilemedi. Perşembe günkü maç öncesi yaşanan bu sıkıntının maça yansımaması için herkes seferber oldu. Lecuscu, futbolcularına Slavia Prag maçının kasedini defalarca izleterek, yapılan hataları izah edip, oyuncuları tek tek uyardı.
Bu arada Sergen Yalçın, Slavia Prag maçında 90 dakika görev yapmak istediğini söyledi. Yıldız futbolcu, "Kendimi çok iyi hissediyorum ve bu maça hazırım. Bu yıl Avrupa Kupası'nda istediğim gibi oynayamadım. Bu eksikliği Slavia karşısında ortadan kaldırmak istiyorum" görüşünü dile getirdi.