Litvanya ve İspanya finalde

İsveç'in başkenti Stockholm'de devam eden 33. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dün oynanan maçlardan sonra finalistler belli oldu.

STOCKHOLM - İsveç'in başkenti Stockholm'de devam eden 33. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dün oynanan maçlardan sonra finalistler belli oldu. İlk finalisti belirleyen mücadeleden galip çıkan taraf Litvanya'ydı. Eski Rus ekolünün en sağlam mirasçısı görünümündeki Litvanya, Fransa karşısında maça hızlı başladı ve ilk çeyreği 20-16, devreyi de 45-37 önde kapadı. Üçüncü çeyrekte daha derli toplu hücum eden Fransa, periyodun sonlarına doğru rakibini yakalayıp geçerek üçüncü periyodu 60-58 önde bitirdi. Son çeyrekte yeniden ipleri eline geçiren Litvanya, maçtan 74-70 galip ayrıldı.
Yarı finalin diğer ayağında ise İtalya-İspanya karşı karşıya geldi. İki Akdeniz ülkesinin mücadelesinde ilk periyodu İspanya 20-19 önde kapatırken devreyi 44-38 İtalya aldı. Üçüncü çeyrekte yeniden oyun hakimiyetini ele geçiren İspanya, periyodu 62-60, maçı da 81-79 kazandı. İtalyan Massimo Bulleri 24 sayıyla maçın en skorer oyuncusu olurken İspanya'dan Juan-Carlos Navarro da 23 sayı kaydetti. Final maçı bu akşam saat 21.00'de oynanacak. (Spor Servisi)