"Litvanya'da mutlaka kazanmalıyız"

"Litvanya'da mutlaka kazanmalıyız"
"Litvanya'da mutlaka kazanmalıyız"
Euroleague'de yarın Zalgiris Kaunas ile deplasmanda karşılaşacak Anadolu Efes'te başantrenör Oktay Mahmuti, "Kazanmaktan başka düşüncemiz yok" dedi.

İSTANBUL (AA) - Oktay Mahmuti, geçen hafta Brose Baskets karşısında basit hatalar neticesinde beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını ifade ederek, Litvanya'da mutlaka galip gelmeleri gerektiğini belirtti.

Avrupa Ligi'nde ilk turun son iki haftasına girdiklerini hatırlatan deneyimli teknik adam, şunları kaydetti:
"Artık telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Top 16'ya yükselmek için bu maçı kazanmamız gerekiyor. Takımlar arasındaki puan ve averaj hesaplarına girmeden, Litvanya'dan galibiyet ile ayrılarak Top 16'yı garantilemek istiyoruz. Zalgiris Kaunas da Top 16'ya yükselmek için mücadele ediyor. Zor bir karşılaşma olacak. Maçın hiçbir anında oyundan kopmamalıyız. Geçen hafta galibiyet havasına bürünmemiz bize pahalıya patladı. Bu mağlubiyetten gereken dersi çıkardık, şimdi daha temkinli oynayarak Litvanya'dan galibiyet ile dönmek istiyoruz."

SAVANOVIC: ANADOLU EFES ZORLARI BAŞARMIŞTIR

Anadolu Efes'in başarılı oyuncusu Dusko Savanovic, Zalgiris Kaunas ile bu sezonun en önemli maçlarından birini yapacaklarını söyledi.
Hırvat oyuncu, bu maçların kendileri açısından iki yönden önemi olduğunu vurgulayarak, "Birincisi Top 16'ya yükselmeyi garantilememiz için bu karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmamız gerekiyor. ikinci önemi ise alacağımız galibiyet, geçtiğimiz hafta aldığımız mağlubiyetin ardından bize moral ve güç verecek. Tabi ki zor bir maç olacak ama Anadolu Efes de her zaman zorları başarmıştır. Litvanya'dan Top 16'yı garantilemiş bir şekilde dönmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.