Liverpool krizin eşiğinde

İngiltere Preimere Ligi'nde zor günler yaşayan Liverpool, Federasyon Kupası'ndan da elenerek yeni bir krizin eşiğine geldi.

LIVERPOOL - İngiltere Preimere Ligi'nde zor günler yaşayan Liverpool, Federasyon Kupası'ndan da elenerek yeni bir krizin eşiğine geldi. Birinci Lig temsilcisi rakibi Crystal Palace'ın 10 kişi kalmasına rağmen, oyunda üstünlük kuramayan ve 2-0 mağlup olan Gerard Houllier'in öğrencileri, altıncı sıraya düştükleri ligden sonra, kupa hayallerine de veda etmek zorunda kaldı. Fransız menacer Houllier'in sezon sonunda ayrılacağına ilişkin haberler gün geçtikçe artıyor. Liverpool'un şimdi tek hedefi, final oynacağı Worthnigton Kupası. Öte yandan, saha içinde işlerin hiç de iyi gitmemesine karşın, Liverpool yönetimi, spor malzemesi üreticisi Reebok'la 100 milyon pound'luk yeni bir sözleşme imzaladı.
Federasyon Kupası'nda Southampton, deplasmanda Milwall'u uzatmada 2-1 yenerek tur atlarken, Tugay Kerimoğlu'nun takımı Blackburn Rovers, Sunderland'a 2-2 biten maçtan sonra penaltılarda boyun eğdi. Bu arada Tugay Kerimoğlu, son dönemde kendisi hakkında çıkan transfer dedikodularına açıklık getirdi. Milli futbolcu, kulübüyle sözleşmesinin bir yıl daha devam ettiğini söyleyerek, "Zaten menacerim Souness beni bir yere göndermez. Burada çok mutluyum. İnsan mutlu olduğu yerden neden ayrılsın ki?" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)