Liverpool'dan 'namaz' tweetine cevap

Liverpool'dan 'namaz' tweetine cevap
Liverpool'dan 'namaz' tweetine cevap
Premier Lig kulübü Liverpool, geçen ay oynanan karşılaşmanın devre arasında statta namaz kılan iki kişinin fotoğrafının 'rezalet' yazılarak paylaşılmasına tepki gösterdi.

LONDRA - Federasyon Kupası çeyrek finalinde geçen ay Anfield Road Stadı'nda oynanan Blackburn Rovers maçının devre arasında Asif Bodi ve Abubakar Bhula'nın namaz kılarken fotoğraflarını çeken Stephen Dodd, "Müslümanlar devre arasında namaz kılıyorlar. Rezalet" yazarak fotoğrafı twitter 'da paylaştı.

'Kahkaha gazı' olay oldu!

Bu paylaşımın üzerine açıklama yapan Liverpool Kulübü, hiçbir şekilde ayrımcılığı hoş görmediklerini belirterek, ırk, din, cinsiyet, yaş, engel ve cinsel tercihleri ne olursa olsun, Anfield'da tüm taraftarlara güvenli bir ortam sağlamak için elinden geleni yaptıklarını vurguladı.   

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Müslüman taraftarların Anfield'da devre arasında namaz kılarken görüldükleri bir fotoğrafın sosyal medya sitesi twitter'da paylaşılmasıyla ilgili şikayetler aldık. Bu paylaşıma hakaret içerikli yorumlar yapılmıştır. Kulüp, 8 Mart 2015 tarihinde atılan tweeti, Merseyside polisine bildirmiştir. Polis konuyu soruşturmuş ve Liverpool Kulübü'nden tweeti atan kişiyle ilgili gerekeni yapmasını istemiştir. Kulüp şu anda alacağı kararı belirleme sürecindedir ve kararın ardından yeni bir açıklama yapılacaktır."

İngiliz basınına konuşan avukat Asif Bodi ise "Bir maçta ilk kez namaz kılmıyorum. Namaz kılmak sadece birkaç dakika sürüyor ve bu sefer devre arasına denk geldi. Birçok insan bunu hoşgörüyor. Anfield'deki görevliler harikaydı ancak birkaç kişi buna yanlış tepki göstermiş" şeklinde görüşlerini aktardı. (AA)

Tek isabetli şut atıp kazandı