Liverpool'u devirdi, Borsa'da coştu

Liverpool'u devirdi, Borsa'da coştu
Liverpool'u devirdi, Borsa'da coştu
Beşiktaş hisseleri, futbol takımının Liverpool'u eleyerek UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalmasının ardından güne yaklaşık yüzde 10 yükselişle başladı.

İSTANBUL - Borsa İstanbul'da işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ payları, güne futbol takımının dün elde ettiği zaferin etkisiyle yüzde 9,5 yükselişle başladı.

Beşiktaş'ın payları UEFA Avrupa Ligi'nde atlanan turun ekonomik getirisinin pozitif etkisi ile güne yüzde 9,5 yükselişle 2,65 liradan başladıktan sonra şu dakikalarda yüzde 5 artışla 2,55 seviyelerinde dengelendi. Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin toplam piyasa değeri cari pay değeri ile 612 milyon liraya çıktı.

UEFA Avrupa Ligi 2. Tur rövanş maçında Napoli'ye 1-0 yenilerek turnuvaya veda eden Trabzonspor payları da güne yatay bir seyirle 1,53 liradan başladıktan sonra şu dakikalarda yüzde 1,31 artışla 1,54 liradan alıcı buluyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören diğer spor şirketleri Fenerbahçe ve Galatasaray 'ın ise gün sınırlı düşüşlerle başladıkları görülüyor. Şu dakikalarda Fenerbahçe payları yüzde 0,52 düşüşle 47,40 lira, Galatasaray payları yüzde 0,22 azalarak 22 liradan işlem görüyor. (AA)