'Liverpool'un sekiz harikası'

İngiliz basını, Beşiktaş'a tarihi fark atan Liverpool'a övgüler yağdırdı. Maçın sonucunu dünyanın sekiz harikasına atıfta bulunarak yorumlayan Daily Express gazetesi, 'Liverpool'un sekiz harikası' başlığını attı. Anfield Road'da oynanan maçta kırılan rekorun fitilini Benayoun'un ateşlediğini yazan gazete...

LONDRA - İngiliz basını, Beşiktaş'a tarihi fark atan Liverpool'a övgüler yağdırdı. Maçın sonucunu dünyanın sekiz harikasına atıfta bulunarak yorumlayan Daily Express gazetesi, 'Liverpool'un sekiz harikası' başlığını attı. Anfield Road'da oynanan maçta kırılan rekorun fitilini Benayoun'un ateşlediğini yazan gazete, Beşiktaş'ın Benayoun'un hazırladığı ve attığı gollerle dağılma sürecine girdiğini öne sürdü. Daily Mail ise hindi benzetmesine başvurdu ve 'Hindi avlandı' anlamına gelen 'Turkey shoot' başlığını kullandı. Gazete, haber-yorumunda, Liverpool'un önceki geceki oyunuyla yine Avrupa'da meydan okuyacak güçte bir takım olduğunu gösterdiğini kaydetti. Daily Star da Benayoun'un Liverpool'un Şampiyonlar Ligi çabasını yeniden yoluna koyan futbolcu olduğu vurgularken, bu futbolcunun her iki yarıda da sahneye hâkim olduğunu yazdı.
The Daily Telegraph, Liverpool'un kolay bir zafer kazandığına dikkat çektiği haber-yorumunda, Beşiktaş'ı ağır bir yenilgiye uğratan ev sahibi kulübün kaybolmakta olan Şampiyonlar Ligi umudunu dramatik bir sonuçla kurtardığına işaret etti. Haberde, 8-0'lık sonucun son Şampiyonlar Ligi tarihinde kazanılan en büyük zafer olduğu belirtildi.
'Bundan iyisi yapılamazdı'
The Guardian, Liverpool'un bu sonuçla bir misilleme yaptığını yazarken, kulübün grupta üçüncülüğe yükseldiğine işaret edildi ve "Liverpool bundan fazlasını yapamazdı, bu sonuçla yerlerini daha fazla yükseltemediler belki ama güven duyguları arşa ulaştı" denildi. Takımın aldığı bu sonucun Marsilya karşısında gol averajı açısından önemli bir üstünlük sağlayacağını da yazan gazete, Beşiktaş'ın merhametsizce ezildiği iddia etti. The Times ise Liverpool oyuncusu Peter Crouch'u takımını yeni zirvelere taşıyan ve rekor bir zafere imza attıran kişi olarak ilan etti. Liverpool'un aldığı bu sonuca rağmen hâlâ grubunda maç kazanması gereğine dikkat çekilen haberde, alınan sonucun Liverpool'un Avrupa'da 1980 yılından bu yana aldığı en büyük zafer olduğu kaydedildi.
The Independent de maç sonucunu yansıtan ışıklı tabelanın fotoğrafıyla sunduğu haberinde, Kırmızı-Beyazlı takımın gollerini aynen Daily Express gazetesi gibi 'Muhteşem sekizler' olarak adlandırdı. Sonucun bir Şampiyonlar Ligi rekoru olduğu kaydedilen haberde, bunun Liverpool'un kesinlikle Şampiyonlar Ligi'nde yeniden söz sahibi olmasının kapısını açtığı savunuldu. "Kahramanlardan kahraman beğenin" denilen yazıda, Crouch ve Benayoun skorda etkisi olan isimler olarak sıralandı. Liverpool'un, Beşiktaş'ın çöküşünün ilk işaretleriyle birlikte 'kan kokusu' alıp maça yüklendiğinin belirtildiği haberde, Kırmızı-Beyazlı takımın bu sonuçla yeniden doğduğu kaydedildi. (Spor Servisi)