Lodeiro transferi fona takıldı

Lodeiro transferi fona takıldı
Lodeiro transferi fona takıldı
Beşiktaş'ın borsaya bildirdiği Botafogo'dan Nicolas Lodeiro transferi adeta bir krize dönüştü.

Ara transfer döneminde Beşiktaş 'ın yüzü gülmüyor. Siyah-beyazlı kulüp, haftalarca süren görüşmelerin ardından yılan hikayesine dönen ve yüksek maliyeti nedeniyle rafa kalkan Ronaldinho transferinin ardından şimdi de Nicolas Lodeiro krizini çözmeye çalışıyor.

Siyah-beyzalı kulübün Uruguaylı futbolcunun çoğunluk hisselerini elinden bulunduran "WDS" adlı bir fon şirketi ile anlaşmaya vardığı ancak buna Botafogo kulübünün karşı çıktığı öğrenildi.

Beşiktaş KAP'a bildirdi, işte ilk bomba!


Brezilya basını Beşiktaş'ın Lodeiro transferini fon aracılığı ile yapmaya çalıştığını yazdı. Uruguaylı yıldızın bonservis haklarının %43.75'ini ellerinde bulunduran "WDS" adlı bir fon şirketinin Beşiktaş ile anlaşmaya vararak bu oyuncunun hisselerini sattığına yer veren gazeteler ancak geriye kalan %53.75'lik bölümüm Botafoga Kulübü ile ona yakın şirketler tarafından satın alındığını ve bu kesimin ise bu transfere sıcak bakmadığını savundu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Botafogo yöneticisi Sidnei Loureiro, Lodeiro'ya takımın ihtiyacı olduğunu ve bu oyuncuyu Beşiktaş'a satmayı düşünmediklerini söyledi. Lodeiro'nun halen bir kısım satma haklarını ellerinde bulundurduklarını vurgulayan Loureiro Beşiktaş'ın oyuncu için 8 milyon avroluk bonservis bedeli ödemesi halinde sahip olabileceğini iddia etti.

Özen'den Lodeiro açıklaması

"BEŞİKTAŞIN TEKLİFİNİ CİDDİYE BİLE ALMADIK"

Öte yandan, akşam saatlerinde bir açıklama da Botafogo kulübü başkanı Mauricio Asuncion'dan geldi. Asuncion, Beşiktaş’ın teklifini saçma olarak niteledi.

Başkan Asuncion SportTV ye yaptığı açıklamada “siyahbeyazlı yöneticiler futbolcumuzu 5 aylığına kiralamak istiyorlar, memnun kalırlarsa satın alacaklarmış, size tüm içtenliğimle söylüyorum bu teklifi ciddiye bile almadık saçma bulduk” dedi.Lodeiro transferi için futbolcunun temsilcisi, Botafogolu yöneticiler ve WDS adlı bir fon şirketinin yöneticileri ile Rio de Janeiro’da bir toplantı yaptıklarında kabul eden başkan Asuncion bu görüşmelerde herhangi bir ilerleme kaydedilmediğine de dikkat çekti. Botafago başkanı Beşiktaşlı yöneticilerle önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir toplantı olma olasılığının da yüksek olduğunu belirtti.