Loeb, François Duval'a duacı

Dünya Ralli Şampiyonası'nın Almanya ayağını, Fransız Sebastian Loeb kazanırken, kariyerindeki rekorlara bir yenisini daha ekledi.

TRIER - Dünya Ralli Şampiyonası'nın Almanya ayağını, Fransız Sebastian Loeb kazanırken, kariyerindeki rekorlara bir yenisini daha ekledi. İlk iki günkü yarışlar sonunda en yakın rakibine 38 saniye fark atan Fransız sürücü, dün hiçbir risk almadan yarıştı ve Almanya Rallisi'nde üst üste altıncı zaferini elde ederek tarihe geçti. Citroen pilotu için bir güzel haber de şampiyona lideri Marcus Gronholm'ün kaza yapmasıydı. Finlandiyalı sürücü, son etapta François Duval'la giriştiği mücadele sırasında yoldan çıkıp aracının zarar görmesine neden olunca yarışta dördüncü sıraya düştü.
Loeb'ün 20.3 saniye ardından Belçikalı François Duval ikinci olurken, Finlandiyalı Mikko Hirvonen üçüncülüğü elde etti. Bu sonuçlarla Sebastian Loeb, pilotlar şampiyonasında Gronholm'le arasındaki puan farkını sekize indirdi. Üç kez dünya şampiyonu olan Citroen sürücüsü yarış sonrası yaptığı açıklamada, "Francois Duval'a teşekkür etmem gerekiyor çünkü Gronholm'e çok büyük bir baskı yaptı ve o da yoldan çıktı. Bu kesinlikle şampiyonluk şansımı artırdı" diye konuştu. Dünya Ralli Şampiyonası'nda gelecek yarış 30 Ağustos'ta Yeni Zelanda'da yapılacak. (Spor Servisi)