Londra derbisinde anti-semitizm uyarısı

İngiltere Premier Ligi'nde bugün oynanacak Chelsea-Tottenham maçı öncesi ev sahibi kulüp, taraftarlarını, Yahudi karşıtı tezahüratlar yapmamaları konusunda uyardı.

LONDRA - İngiltere Premier Ligi'nde bugün oynanacak Chelsea-Tottenham maçı öncesi ev sahibi kulüp, taraftarlarını, Yahudi karşıtı tezahüratlar yapmamaları konusunda uyardı. Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, "Gaz sesi çıkarmak, 'Yahudiler hakkındaki diğer ofansif şarkılar kabul edilemez. Bu tarz davranışlarda bulunanlar hem tutuklanacak hem de bir daha Stamford Bridge'e giremeyecek" dendi. Tottenham taraftarları arasında pek çok Kuzey Londra Yahudisi bulunuyor.
Taraftarına uyarıda bulunan bir kulüp de Roma oldu. Şampiyonlar Ligi'nde 18 taraftarın yaralandığı maçın rövanşında Manchester deplasmanına gidecek olan Sarı-Kırmızılılarda yönetim, taraftarlarına "İngiltere'ye gidin, ama dikkatli olun" mesajı verdi. Kulüp, taraftarlarından adada gruplar halinde yürümemelerini, provakatif davranmamalarını istedi. (Spor Servisi)