Londra Maratonu'nda ölüm

Londra Maratonu'nda ölüm
Londra Maratonu'nda ölüm
Londra Maratonu'nda 42 yaşında bir koşucu, finish çizgisini geçer geçmez fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İngiltere 'nin başkenti Londra 'da bu yıl 34'üncüsü düzenlenen Londra Maratonu'nda üzücü bir olay yaşandı. 26.2 mil koşup hedefine ulaşan 42 yaşındaki sporcu Robert Berry, yarışı bitirdiktan sonra fenalaşırken, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Maratonun organizasyonunu yapan Virgin Money sözcüsü, "Virgin Money organizatörleri, ölen koşucunun ailesine ve arkadaşlarına içten taziyelerini bildirdiler" ifadelerini kullandı.

FARAH: GERİ DÖNECEĞİM
Maratonda 8. gelerek herkesi hayal kırıklığına uğratan iki altın madalya sahibi İngiltere Olimpiyat Şampiyonu Mo Farah, "Maratonla işim bitmedi. Önümüzdeki yıllarda da yarışacağım. Yüzde 100 geri döneceğim. Böyle bir düşüşle bitirmeyeceğim. Londra benim şehrim, burada büyüdüm. Başka bir maratona girmem yanlış olurdu. Geri döneceğim ve daha iyi sonuç alacağım. Bir maraton daha deneyeceğim, ama ne zaman bilmiyorum” dedi.

The Daily Telegraph Gazetesi, manşetini Londra Maratonu’na ayırırken, Mo Farah’ın "Geri döneceğim ama biraz zaman alabilir" sözlerini başlığa taşıdı. Faruk ZABCI (DHA)


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Altın

  ,

  İngiltere

  ,

  zaman

  ,

  madalya