Lorant: Ben demedim mi!

Fenerbahçe'deki görevinden olaylı bir şekilde ayrılmak zorunda kalan ve bugüne kadar suskunluğunu sürdüren teknik direktör Werner Lorant, sonunda konuştu.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi
YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'deki görevinden olaylı bir şekilde ayrılmak zorunda kalan ve bugüne kadar suskunluğunu sürdüren teknik direktör Werner Lorant, sonunda konuştu. İşte Alman hocanın, Sarı-Lacivertli takımın yapısından yerine getirilen teknik sorumlu Oğuz Çetin'e, ayrılan futbolculardan kendisine yönelik suçlamalara kadar pek çok konudaki görüşleri:

 • Bakıyorum, 4 karşılaşmada sadece bir galibiyet, bir yenilgi ve iki de beraberlik alınmış. Diğer bir ifadeyle toplam tam 7 puan kaybedilmiş. Benim dönemimde en azından iyi futbol oynayıp maç kazanıyorduk. Ama üzülüyorum çünkü Fenerbahçe'nin başarılı olmasını çok istiyorum.
 • Oğuz Çetin'in bu işi beceremediğini kör bile görebilir. Fenerbahçe takımının toparlanması da güç. Önce kafalar değişecek. Kafalar değişmezse bu takımın başarılı olması mümkün değil.
 • Ariel Ortega'nın gitmesi çok iyi oldu. Takımda huzursuzluk bitti. Çünkü Ariel Ortega büyük bir problemdi. Onun sezon bitmeden gideceğini daha önce söylemiştim zaten... Şimdi futbolcular biraz olsun kendini toparlayacaktır ve uyum içinde bir şeyler yapmaya çalışacaktır.
 • Haim Revivo'nun ayrılmasına değil de, Galatasaray'a gitmesine şaşırdım. Ama Haim Revivo iyi futbolcu. Umarım orada da başarılı olur. Rapaiç'in gidişi ise sürpriz değil. Bana artık Türkiye'de mutlu olmadığını defalarca söylemişti.
 • Ali Yıldırım'ın bana 'yalancı' demesine çok şaşırdım. Çünkü ben her zaman doğruları söyledim. Ali Yıldırım'la işim hiç olmadı, olamaz da... Çünkü herkes kendi işini yapmalı. Zaten beni eleştirecek futbol bilgisine de sahip değil.
  Ortega için pazarlıklar
  Öte yandan 12 milyon dolar bonservis ücreti ödenerek ve dört yıllık sözleşme imzalanarak transfer edilen Ortega'da, defter tam olarak kapanmadı. Arjantinli yıldızın ayrılma konusunda önce River Plate ile anlaşma yolu aranacak. Arjantin kulübü, Fenerbahçe'de aldığı bonservis parasını, taksitle geri ödemeyi öneriyor. Eğer anlaşma sağlanamazsa FIFA'ya başvurulacak.
  Bu arada teknik sorumlu Oğuz Çetin, "Ortega'yı göndermeyi biz istemedik. Ayrılmayı kendisi istedi. Ona hep yardımcı olmaya çalıştık. Ancak bir türlü uyum sağlayamadı. Herkes ona çok iyi davrandı. Bundan sonrası onu ilgilendirir. Biz işimize bakacağız. Hayat devam ediyor ve
  önümüzde önemli bir maç var. Fenerbahçe taraftarı üzgün. Onları bir daha üzmek istemiyoruz. Gaziantep karşısında çok farklı bir Fenerbahçe izleyecekler" dedi.
  Çetin ayrıca, "Dörtlü defansa devam edeceğiz. İki ön libero, pozisyona göre özgür. Her an hücuma çıkma hürriyetleri var. Çakılı oynamalarını istemiyorum. Tek forvet, biz hücumdayken takviyelerle 3 ya da 4 forvet olmalı. Bu anlayış kısa zamanda oturacak" açıklamasını yaptı.