Los Angeles'ta Ali İsmail Korkmaz koşusu

Los Angeles'ta Ali İsmail Korkmaz koşusu
Los Angeles'ta Ali İsmail Korkmaz koşusu
'2. Gezi Parkı Ali İsmail Korkmaz 5K Düşler Koşusu' için 168 kişi kayıt yaptırdı. Los Angeles'ta 12 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen etkinlikte; Türk, Amerikalı, Brezilyalı ve Meksikalı 60 koşucu ve yürüyüşçü yarıştı.

LOS ANGELES - Volkan Duygun, Los Angeles'taki 5 kilometrelik parkuru 22 dakika 54 saniye ile birinci olarak tamamlarken, Alpay Müzoğlu ikinci, Tania Munos üçüncü oldu.

Koşunun koordinatörü eski milli tenisçi Senem Aktüccar ise ‘Koçum Olur musun’ kampanyası ile Alikev için koştu. Aktüccar, dünyanın çeşitli yerlerinden Alikev’e bağışlarıyla kendisini düşler koşusunda motive eden koçlarının isimlerini tişörtüne yazdı. Aktüccar, tüm destek olanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederken, koşudan önce Türkiye Erkek Tenis Milli Takımının, aktör Salih Güney’in, Sanatçı Volkan Konak’ın, ve profesyonel futbolcu Berk Neziroğulları’nın yolladığı destek mesajlarının kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Ali İsmail Korkmaz’ın gökkuşağı renklerindeki doğum günü pastası kesilirken, katılımcılar ve çocuklar arasında duygulu anlar yaşandı. Toplanılan bağışların Alikev’in gençlere eğitim bursu projeleri için kullanılması koşuya katılamayanlar tarafından da ilgi ve destek gördü. Anadolu Partisi Sosyal Sorumluluk temsilcisi Gözde Fyrc da katılımcılar arasındaydı; “Ali İsmail Kormaz’ı ve Gezi de kaybettiğimiz çocuklarımızı unutmayacağız. Adalet bekliyoruz” diye konuştu.

Çarşı ruhu ve bayrakları da Long Beach sahilinde dalgalandı. Madalya töreninde “Çarşı Türkiye’den sevgilerini yolladı” sözüyle beraber büyük bir alkış koptu. Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın ve Ali İsmail Korkmaz’ın ailesinin de teşekkür ve güzel dilekleri katılımcılara iletildi.

Etkinlik öncesinde milli sporcu ve sanatçılar, Düşlerinde Özgür Dünya – Los Angeles 5K Dreams Run tişörtü giyerek, Türkiye’den sesli mesajlar ile destek oldular. Türk sinemasının ünlü aktörü Salih Güney “Bu koşu hep devam edecek” videosu ile destek olurken, şarkıcı Volkan Konak “Çocuklarımıza kıymayın efendiler” videosu ile hafızalarda yer etti. Koşuya bir destek de Türkiye Erkek Tenis Milli Takımından geldi. Milli tenisçiler, ‘Los Angeles ile birlikte hayallerimize koşuyoruz’ mesajlarıyla okyanus ötesine ulaştılar. Profesyonel futbolcu Berk Neziroğulları da “Ali İsmail seni unutmayacağız, doğum günün kutlu olsun kardeşim” mesajını paylaştı. Barbaros TAPAN (DHA)