Löw'den Fenerbahçe'ye sürpriz

Löw'den Fenerbahçe'ye sürpriz
Löw'den Fenerbahçe'ye sürpriz
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Löw ile sık sık görüşen İsmail Kartal, kendisini yeni görevi için tebrik eden dostundan özel talepte bulundu; Bana, ekibimi güçlendirecek bir yardımcı antrenör gerekli.

Fenerbahçe 'nin çiçeği burnunda hocası İsmail Kartal ile Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw arasındaki sıkı dostluk yıllardır sürüyor. Kartal, sarı-lacivertli takımda teknik direktörlük koltuğuna oturuşunun ardından ilk olarak dostu Löw’ü aradı ve müjdeli haberi verdi... Kartal, kendisini tebrik eden Alman hocadan da bir istekte bulundu: Ekibimi güçlendirecek bir yardımcı antrenör öner bana…

F.Bahçe'de ikinci istifa depremi!


Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; Löw, bu isteği kabul etti ve yakın dostuna yardım etmek için kolları sıvadı. Teknik ekibinin güçlü olmasını isteyen Kartal şimdi Löw’ün kendisine önereceği ismi bekliyor.

ANALİZ SİSTEMİNE GERİ DÖNÜLECEK

BU isim ile yönetim görüşecek ve Kartal’ın yardımcısı olarak Alman ya da Hollandalı bir antrenör göreve gelecek. Löw ayrıca Kartal’a her konuda yardımcı olmanın da sözünü verdi. Fenerbahçe’nin yeni teknik patronu son 1 yılda uygulanmayan analiz sistemine de geri dönüyor. Kartal, Aykut Kocaman döneminde büyük yatırımlarla Samandıra’ya alınan analiz sistemini de ekibi ile birlikte yeniden hayata geçirecek. Kartal, bu sistem için yeni analiz ekibinin hazırlık yapmasını istedi. Ayrıca, Kocaman döneminde futbolcular ve teknik heyet arasında olan güçlü bağları yeniden oluşturmak için çalışmalar yapılacak.

HÜCUM AĞIRLIKLI BİR FENERBAHÇE

Sarı-lacivertliler yeni dönemde hücum ağırlıklı oynamaya devam edecekler. Oyun felsefesi hücum olmasına rağmen takım savunmasının önemini Kartal futbolcularına yeniden hatırlatacak. Tecrübeli isim, Kocaman dönemindeki gibi kontrolü elinde tutan, Yanal dönemindeki gibi iyi hücum eden bir Fenerbahçe’yi hayata geçirmek istiyor.

Sarı-lacivertliler, teknik adamın istediği takımın en azından Galatasaray maçına kadar sahada olmasını hedefliyor. Yeni sezon öncesi Fenerbahçe’nin nasıl bir performans göstereceği hoca değişikliği sonrası merak konusu...

Yanal'dan Yıldırım'a yanıt


GÜNÜN SORUSU: İSMAİL KARTAL NE YAPAR?

İLKER YASİN: Aziz Yıldırım’ın yardımcısı olacak!

Fenerbahçe'nin hocalığını Aziz Yıldırım yapacak. İsmail Kartal ise onun yardımcılığını üstlenecek. Kartal, iyi F.Bahçeli ama F.Bahçe’nin teknik direktörü sadece bir teknik direktör değildir. O aynı zamanda iyi bir iletişimci, mentör, planlamacı ve bir takım başka özellikleri de taşımalı. Şu an Kartal’ın bu deneyimi yok. İşte Yıldırım, bütün bunları kendisi yapacak Kartal da takımı antre edecek.

ERCAN SAATÇİ: Kulüp kimyasını gayet iyi bilir

Uzun yıllardır Fenerbahçe’de yardımcı hoca. Takımı çok iyi tanıyor. Oyuncular da seviyor. Çeşitli hocalarla çalıştı ve hepsinden de eminim ki bir çok şey almıştır. İyi bir Fenerbahçelidir ve kulüp kimyasını gayet iyi bilir. Aziz Yıldırım açısından da polemik çıkarmayacak bir hocadır. Yıldırım, yönettiği her şeye müdahil olmayı seven bir karaktere sahip. Kartal ile abi kardeş ilişkisi vardır. Müdahale ederse de Kartal, “Hayır” demez.

KENAN BAŞARAN: Profili düşük bir hoca ama...
Denizli, Daum, Zico, Kocaman ve Yanal... Hepsi de Fenerbahçe’yi şampiyon yaptı ama Aziz Yıldırım, her defasında esasında takımı kendisinin şampiyon yaptığını söyledi. İsmail Kartal, alınmasın ama yeni dönem aynı zamanda Yıldırım’ın da iyi bir teknik direktör olup olmadığını bize gösterecek. Diğer yandan Kartal’ın tercih şansı yoktu çünkü bir daha ona böyle bir şans gelmeyebilirdi. Kağıt üzerinde profili düşük bir hoca ile yola çıkıldı.

UĞUR VARDAN: Avantajı başkanı çok iyi tanıması

İsmail Kartal’ın en büyük avantajı takımı, camiayı ama ondan öte Aziz Yıldırım’ı çok iyi (!) tanımasıdır... Tek bir soru işareti vardır kafalarda, daha önce bu denli üst düzeyde bir sınav vermemiştir ama yüzmeyi bilmek için de bu sulara bir an önce açılması gerekiyordu. Bu denizin Fenerbahçe olması kendi kariyeri açısından büyük bir şanstır. Bizdeki ‘Büyük’ camialar önce kendi evlatlarını yer, umarım Kartal’ın serüveni uzun soluklu olur.

MUHABİR GÖZÜYLE (SÜLEYMAN ARAT)

Aykut Kocaman ve Ersun Yanal’ın yardımcısı olarak antrenmanlarda ve kulübede izlediğim İsmail Kartal futbolcular, teknik adamlar ve basın tarafından çok sevilen bir isim. Futbolcular onu bir hocadan çok, ağabey gibi görüyor. Futbolcularla kurduğu sevgi bağı teknik adamlığı döneminde en büyük kozu olacak.

Diego Ribas'ın yeni imajı