Löw'den Tayfun Korkut'a övgü

Löw'den Tayfun Korkut'a övgü
Löw'den Tayfun Korkut'a övgü
Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Löw, Hannover 96 ile sözleşme imzalayan teknik direktör Tayfun Korkut'un çık hırslı olduğunu ve sürekli kendini geliştirdiğini söyledi.

HANNOVER - Joachim Löw, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Tayfun Korkut'un mesleki olarak çok bilgili olduğunu belirterek, Korkut'un büyük teknik direktörlerle çalıştığını ve farklı ülkelerde futbol oynadığını hatırlattı. Löw, Hannover'de Korkut'un başarılı olacağına inandığını ifade etti.

"Tayfun her şeyde çok hırslı, ilgili ve sürekli kendini geliştiriyor" diyen Löw, Tayfun'un düzgün ve ne istediğini bilen bir kişi olduğunu kaydetti.
VfB Stuttgart'ın menajeri Fredi Bobic de Hannover 96'yı Korkut'u teknik direktör olarak seçmesinden dolayı tebrik etmek gerektiğini belirterek,"Biz Tayfun Korkut'tan ve onun çalışmasından memnunduk. Uzun süre burada kalmasını isterdik. Onunla bağlantımız hiç kopmadı" diye konuştu.

Hannover'in Korkut'u teknik direktör olarak görevlendirilmesini cesaretli bir karar olarak nitelendiren Bobic, bunun ugun bir karar olduğuna inandığını kaydetti.

2011'de bir süre VfB Stuttgart'ın 19 yaş altı takımını çalıştıran Korkut, bugün kulüp tarafından resmen tanıtılacak ve pazar günü de takımın ilk antrenmanını yönetecek. (AA)


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  YAŞ

  ,

  Bugün

  ,

  Pazar

  ,

  bild

  ,

  Kulüp